Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości

09-01-2019 23:23 | Autor: red.
W 2018 r. comiesięczne zbiórki organizowane w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” pod hasłem „Patriotyzm mam we krwi - oddaję krew honorowo. 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Ursynowian.

Dzięki 521 osobom, które zareagowały na akcję i postanowiły oddać krew potrzebującym udało się zebrać aż 234,45 litra krwi. Pozyskano również 116 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy zostali zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS.

Podczas akcji poboru krwi zebrano ponad tonę nakrętek, przeznaczonych na rehabilitację Oli Kamińskiej. Także turniej „Gramy dla Oli - Charytatywny Puchar Ursynowa”, któremu towarzyszyło hasło „Strzelimy dziś dużo goli, każdy dedykujemy Oli!” okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas turnieju wolontariusze zebrali do puszek 5191.12 PLN.

Ponieważ zapotrzebowanie na akcje poboru krwi jest coraz większe, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom krwiodawców.

W 2019 roku można będzie uczestniczyć w zbiórkach w następujących terminach: 26 stycznia, 23 lutego, 30 marca, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 20 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 26 października i 30 listopada. Dziękujemy za wsparcie akcji i zapraszamy na zbiórki krwi w 2019 roku.

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.