Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

16°
6°

6. Turniej o Puchar „Warsa i Sawy”

25-11-2015 21:51 | Autor: red.
Można śmiało powiedzieć, że w sobotę, 21 listopada Ursynów żył akrobatyką. Tego dnia w „Arenie„ odbywał się turniej w tej dyscyplinie sportu - 6. Puchar „Warsa i Sawy” w międzynarodowej obsadzie.

Akrobaci z Polski, Białorusi, Niemiec i Ukrainy pokazali iście cyrkowe ewolucje.  Ekwilibrystyka, siła, zręczność, zaufanie do partnera - to ważne elementy akrobatycznych pokazów. Liczna widownia biła brawa,  nagradzając zawodników za niezwykłe wykonanie trudnych elementów choreograficznych.

Najlepszym teamem okazali się Niemcy, drugie miejsce zajęła Białoruś, dalej ekipa Warszawy i Polski. Fantastyczną walkę stoczyły dwie polskie dwójki mieszane: Wojciech Dackiewicz z Julią Kraj i Jakub Tronina z Igą Klesyk. Obie pary pokazały wielkie umiejętności i porwały  publiczność.

Uroku zawodom dodała piękna scenografia hali, oddająca klimat i nastrój towarzyszący tej dyscyplinie sportu. Zawodom patronował burmistrz Ursynowa Robert Kempa, a wśród gości zauważyliśmy  posłów Marcina Święcickiego, byłego prezydenta Warszawy i Kornelię Wróblewską. Organizator, Warszawsko-Mazowiecki Związek Akrobatyki Sportowej, po raz kolejny przybliżył kibicom i sympatykom piękno akrobatyki sportowej.

Wróć

Inne artykuły

Przebudowa ul. Relaksowej i Rosnowskiego na posiedzeniu KIKiT Jak można się było spodziewać, posiedzenie Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu w ursynowskim ratuszu zgromadziło wielu mieszkańców, zatroskanych trwającą przebudową ich ulic. Realizowane od jakiegoś czasu inwestycje drogowe doraźnie zmieniły istniejący układ komunikacyjny i organizację ruchu w wielu miejscach.
Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Tulipanowe dywany rozkwitły na Ursynowie Kwietne dywany, które rozkwitły w wielu miejscach Ursynowa, są efektem realizacji dwóch projektów złożonych do Budżetu Partycypacyjnego. Jesienią ursynowianie współuczestniczyli w zasadzeniu około 200 tysięcy cebulek tulipanów i innych kwiatów (m. in. bratki, hiacynty, żonkile, szafirki), a dziś możemy podziwiać efekty tych działań.
Wiosenny namiot burmistrza Kempy na Kabatach Kolejny raz w ramach cyklu "Wiosennych spotkań z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą" mieszkańcy – tym razem Kabat – mieli okazję wypowiedzieć swoje opinie, zadać pytania i podyskutować na temat planów i realizacji inwestycji w rejonie ich zamieszkania. Jak zwykle spotkania takie wywołują duże zainteresowanie, gdyż nie za często jest możliwość bezpośredniego porozmawiania z burmistrzem i tym samym uzyskania informacji czy wyjaśnień z pierwszej ręki.