Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

16°
6°

Kolorowe kapelusze na Sesji Rady Dzielnicy Ursynów

20-04-2016 21:50 | Autor: KOS
Podczas XXI Sesji Rady Dzielnicy Ursynów odbyła się parada eleganckich seniorów i seniorek, eksponujących wielkanocne kapelusze wykonane przez uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

 „Zawsze z ogromnym zainteresowaniem oraz ogromnym wkładem organizujemy spotkania okolicznościowe, które związane są z obchodami Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkiej Nocy. W tym roku w czasie Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy dołączyć jeszcze motyw ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Dlatego dzisiejsza parada kapeluszy wielkanocnych nawiązuje do tego, że Amerykanie w Nowym Jorku w Niedzielę Wielkanocną eksponują właśnie kapelusze wielkanocne” – powiedziała w czasie sesji Kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej  Lucyna Pieszyńska – Gąsiorowska.

Przed sesją zaprezentowano wernisaż ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczestników Dziennego Domu.

fot. Urząd Dzielnicy Ursynów

Wróć

Inne artykuły

Przebudowa ul. Relaksowej i Rosnowskiego na posiedzeniu KIKiT Jak można się było spodziewać, posiedzenie Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu w ursynowskim ratuszu zgromadziło wielu mieszkańców, zatroskanych trwającą przebudową ich ulic. Realizowane od jakiegoś czasu inwestycje drogowe doraźnie zmieniły istniejący układ komunikacyjny i organizację ruchu w wielu miejscach.
Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Tulipanowe dywany rozkwitły na Ursynowie Kwietne dywany, które rozkwitły w wielu miejscach Ursynowa, są efektem realizacji dwóch projektów złożonych do Budżetu Partycypacyjnego. Jesienią ursynowianie współuczestniczyli w zasadzeniu około 200 tysięcy cebulek tulipanów i innych kwiatów (m. in. bratki, hiacynty, żonkile, szafirki), a dziś możemy podziwiać efekty tych działań.
Wiosenny namiot burmistrza Kempy na Kabatach Kolejny raz w ramach cyklu "Wiosennych spotkań z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą" mieszkańcy – tym razem Kabat – mieli okazję wypowiedzieć swoje opinie, zadać pytania i podyskutować na temat planów i realizacji inwestycji w rejonie ich zamieszkania. Jak zwykle spotkania takie wywołują duże zainteresowanie, gdyż nie za często jest możliwość bezpośredniego porozmawiania z burmistrzem i tym samym uzyskania informacji czy wyjaśnień z pierwszej ręki.