Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

9°
4°

Mało zabawnie z placem zabaw

06-07-2016 22:30 | Autor: Katarzyna Błaszkiewicz
Reprezentacja mieszkańców osiedla Stokłosy pojawiła się na posiedzeniu Komisji Ładu Przestrzennego dnia 29.04.2016 r., której jednym z punktów obrad było omówienie wniosku Biura Gospodarki Nieruchomościami dotyczącego regulacji gruntów na rzecz SBM „Stokłosy”.

Na komisji obecny był również Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Obrady były dość burzliwe, gdy zaczęto omawiać wniosek BGN dotyczący Osiedla Stokłosy. Sprawa znacznie się skomplikowała, ponieważ wniosek BGN obejmuje 5 obszarów na terenie osiedla Stokłosy. Zapanowała dezorientacja wśród radnych, którzy głośno zaczęli się zastanawiać, czy  opiniują wniosek BGN czy też głosują nad jego wykonalnością. Szokujące jest, że Radni zasiadający w komisji nie byli o tym jasno poinformowani, że poprzez podniesienie ręki ostatecznie decydują o losach blisko 1400 rodzin.  Radni sami doszli do wniosku, że należy rozbić wniosek na 5 oddzielnych spraw, poprosili o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz wydanych dokumentów WZ. Tak, aby mieć rzetelne informacje na ten temat.

Jednym z punktów dyskusji było omówienie losów działki obecnie obejmującej 2 place zabaw i siłownię plenerową przy ulicy Stokłosy. Prezes Spółdzielni Krzysztof Berliński wnioskował o przekazanie placu w użytkowanie wieczyste dla Spółdzielni, a tym samym dla mieszkańców. Mieszkańcy jednogłośnie poparli wniosek spółdzielni.

„Chcemy aby place zabaw zostały, są one dla nas i dla naszych dzieci niezbędne do życia. Są to jedyne place zabaw dla całej naszej enklawy Wokalna, Stokłosy i Zamiany”- mieszkańcy głośno protestowali

W decyzjach zabudowy Placu Wielkiej Przygody z dnia 29.10.2015r nr 161/URN/15 i 160/URN/15 jasno jest napisane o drodze dojazdowej do inwestycji developerskiej od ul. Beli Bartoka, wzdłuż terenów oświatowych przy ul. Wokalnej 1. Ten teren jest jedynym placem zabaw i  terenem zielonym w naszej enklawie, gdzie mieszka 1389 rodzin. Złożyliśmy petycję do Komisji Ładu Przestrzennego z podpisami ponad 500 mieszkańców o przekazanie terenu Spółdzielni, a tym samy mieszkańcom. Są to tereny niezbędne do mieszkania. Zlokalizowane są tam 2 place zabaw i siłownia plenerowa oraz 2 wiaty śmietnikowe.

Mieszkańcy pytają Burmistrza – „Jak to możliwe, że miasto wskazuje drogę dojazdową w najdłuższej opcji, przez środek całego osiedla, przy przedszkolu i szkole?  Jak to możliwe, że dobro mieszkańców oraz bezpieczeństwo dzieci spychane jest przez chęć realizacji nowych inwestycji?”

 „Nam mieszkańcom zależy, aby teren placów zabaw został przekazany spółdzielni oraz żeby nic na tym terenie się nie zmieniało. Nie chcemy zmian, nie chcemy setek samochodów, które będą przejeżdżały przez sam środek osiedla. Burmistrz powinien nas wspierać, bo przecież to on reprezentuje nasz głos”- mówią zbulwersowani mieszkańcy.

Sprawa została odroczona do następnego posiedzenia Komisji Ładu Przestrzennego.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.