Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Mieszkańcy osiedla Stokłosy walczą o teren zielony i place zabaw

28-06-2016 12:42 | Autor: Katarzyna Błaszkiewicz
29 czerwca o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy, na którym zostanie omówiony wniosek Biura Gospodarki Nieruchomościami dotyczący regulacji gruntów na rzecz Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Stokłosy”.

Jak wynika z w.w. wniosku BGN jednym z podpunktów jest pozostawienie we władaniu m.st Warszawy nieruchomości położonych w Dzielnicy Ursynów m.in. terenu pomiędzy budynkami Wokalna 3, Stokłosy 6, Stokłosy 2/4 i terenem oświatowym przy ul. Wokalna 1 oznaczonej jako część dz.ew. nr 22/2 i 24/3 z obrębu 1-10-09 o łącznej powierzchni ok. 3800 m2. Na terenie opisanym powyżej obecnie znajdują się dwa place zabaw i siłownia plenerowa. Jest to teren zielony z wieloma nasadzeniami drzew.

W decyzjach o warunkach zabudowy z dnia 29.10.2015r. nr 161/URN/15 teren ten został przeznaczony pod drogę dojazdową do terenów objętych planowaną inwestycją na tzw. „Placu Wielkiej Przygody”.

Mieszkańcy są przerażeni wizją braku placów zabaw. Są to jedyne place zabaw na terenie enklawy Wokalna, Stokłosy, Zamiany gdzie mieści się 19 budynków wielorodzinnych, z których korzystają również rodziny zamieszkujące znacznie dalej. Aby dojść na wszystkie inne trzeba pokonać jezdnie dwupasmowe. Place zabaw są zacienione, dzięki temu nawet w upalne dni jest to miejsce komfortowe i przyjazne dla dzieci i ich opiekunów.  Są to tereny zadbane, ogrodzone, dobrze wyposażone w atrakcyjne przyrządy do zabaw, na których piasek jest wymieniany przed każdym sezonem. Dzięki położeniu placów w środku osiedla, miejsca te zyskują na bezpieczeństwie. To również ważny teren zielony spełniający rolę wewnętrznego podwórka, na którym mieszkańcy całymi rodzinami spędzają wolny czas.

Na tym terenie mieści się również siłownia plenerowa, wybudowana rok temu z inicjatywy obywatelskiej.  Użytkownikami są wszyscy mieszkańcy, ale przede wszystkim starsze osoby, których nie stać na chodzenie na płatne zajęcia do klubów fitness.

Cała sprawa  budzi ogromne emocje wśród mieszkańców osiedla. Z inicjatywy mieszkańców została stworzona petycja adresowana do Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy o przekazanie terenu we władaniu SBM „Stokłosy”. Pod petycją podpisało się już ponad 400 mieszkańców. Podpisy cały czas są zbierane.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA