Młodzi ursynowianie najlepsi w brydżu!

16-10-2019 21:42 | Autor: red.
Młodzi brydżyści z Ursynowa odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Zdominowali Mistrzostwa Świata w chorwackiej Opatiji. Juniorski turniej nad Adriatykiem zakończył się dla dzielnicowego teamu U21 i U26 sukcesem i wywalczeniem złotego krążka. Z tej okazji zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów Piotr Zalewski wręczył dyplomy i upominki zwycięzcom. Juniorscy czempioni są związani z Ursynowem, na co dzień szlifują umiejętności w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10.

W chorwackiej Opatiji odbyły się 6. Otwarte Mistrzostwa Świata Młodzieży w brydżu. Turniej trwał od 20 do 29 sierpnia. Wśród zawodników znalazła się ekipa brydżystów z Ursynowa – nasi gracze wypadli fantastycznie, co przełożyło się na zdobycze medalowe. Wygrali wszystkie konkurencje.

W kategorii teamów U21 zwyciężyła polska reprezentacja. W jej skład weszli: Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka, Jakub Bazyluk oraz Krzysztof Cichy. Poza tym Tomasz Kiełbasa i Kacper Kopka wywalczyli złoty medal w kategorii par U21. Rewelacyjnie wypadła także Joasia Zalewska, która w kategorii U26 brydżystek zajęła pierwsze miejsce.