Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowokabacka coraz bliżej, Wilanów ogłosił przetarg

18-09-2015 18:30 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Dzielnica Wilanów właśnie ogłosiła przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Wreszcie istnieje realna szansa, że dwie dzielnice, Wilanów i Ursynów doczekają się połączenia drogowego. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Budowa Nowokabackiej to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Wilanowa jak i Ursynowa.  Mimo, że dzielnice sąsiadują ze sobą, do tej pory nie doczekały się prawdziwego połączenia drogowego. Obecnie mieszkańcy albo jeżdżą przez Dolinę Służewiecką, albo korzystają ze skrótu prowadzącego od Nowoursynowskiej poprzez ulice Rzekotki, Podgrzybków i Gąsek.

Planowana Nowokabacka ma połączyć ulicę Drewny z ulicą Rosnowskiego. Wilanów musi wybudować 500 metrowy odcinek drogi. Reszta jezdni co prawda już istnieje, ale będzie ona rozbudowana o jeszcze jedną nitkę. Nowokabacka zatem będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Po stronie dzielnicy Ursynów leży budowa 200 metrów odcinka drogi. Obecnie przygotowywany jest projekt, a prace mają zostać skoordynowane z pracami wykonywanymi przez dzielnicę Wilanów.

Budowa odcinka od strony Wilanowa będzie kosztowała około 22 mln zł, natomiast Ursynów ma zarezerwowaną w budżecie kwotę 4,5 mln zł.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA