Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

16°
6°

„Tydzień z przedsiębiorczością” na Ursynowie

20-04-2016 21:39 | Autor: Katarzyna Brudnias
Przez cały obecny tydzień ursynowianie, którym marzy się własny biznes, mogą korzystać z darmowych porad najlepszych doradców, którzy wiedzą, jak założyć i rozwinąć własną działalność gospodarczą – zarobić pieniądze i szybko nie splajtować. Tylko u nas przeczytasz, jak to się robi. Specjalnie dla czytelników – porad biznesowych udziela jeden z najlepszych doradców strategicznych – Grzegorz Albrecht, który sam wiele lat mieszkał na Ursynowie i gdyby dzisiaj miał zakładać biznes, to wolałby to zrobić właśnie tu niż w Miami na Florydzie.

Od poniedziałku do piątku na Ursynowie realizowany jest projekt „Tydzień z przedsiębiorczością”. Projekt ten powstał z inicjatywy ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców dzielnicy. Okazuje się, że ursynowianie są bardzo chętni do prowadzenia własnego biznesu. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak to się robi, dlatego potrzebują pomocy ekspertów. – W zeszłym roku organizowaliśmy seminarium „Przygotuj się na sukces”. Z ankiet przeprowadzonych wśród osób biorących udział w seminarium wynikało, że najbardziej interesującym tematem był własny biznes. Ankietowani wskazywali na potrzebę rozwinięcia tego tematu. Potraktowania go bardziej w szczegółowy sposób lub rozszerzenia o warsztaty – mówi Agata Kuszewska z Zespołu Rozwoju Zawodowego ursynowskiego OPS. – Dlatego w tym roku we współpracy z Fundacją Youth Business Poland, wspierającą przedsiębiorców w zakładaniu i rozwinięciu własnego biznesu tym roku powstał projekt „Tydzień z przedsiębiorczością – dodaje.

Projekt rozpoczęło seminarium, które odbyło się w ostatni poniedziałek w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Na seminarium przybyło około 80 osób – od młodych ludzi wchodzących w życie i już marzących o własnym biznesie, poprzez aktywne matki, czy osoby, którym po latach znudziła się praca na etacie i dzisiaj wolałbym mieć własną firmę. Rad ursynowianom udzielali: Grzegorz Albrecht – doradca i strateg biznesowy, Witold Buraczyński – doradca biznesowy i menedżer, Adrian Migoń – prezes zarządu Youth Business Poland oraz Mateusz Andrzejewski – ekspert z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Podczas seminarium, a potem podczas indywidualnych konsultacji ursynowianie mogli się dowiedzieć: 1) co to jest przedsiębiorczość wewnętrzna i jak skutecznie rozwijać firmę, 2) od czego zacząć swój biznes – ABC modeli biznesowych, 3) dobrych praktykach rozwoju firmy i możliwych formach wsparcia, 4) o wsparciu w starcie, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy.

W kolejnych dniach zaplanowane zostały dwudniowe warsztaty biznesowe dla dwóch 15-osobowych grup. Warsztaty mają pomóc uczestnikom w stworzeniu i doprecyzowaniu wizji swojego przedsiębiorstwa i zbudowaniu konkretnego modelu biznesowego oraz strategii działania, a także określeniu koncepcji siebie jako przedsiębiorcy. Każdy uczestnik warsztatów ma możliwość skorzystania z indywidualnego instruktażu. Mentor posiłkując się posiadaną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w prowadzeniu biznesu pomaga w dopracowaniu pomysłów startującym w świecie biznesu przedsiębiorcom.

– Mamy nadzieję, że część uczestników projektu będzie niedługo cieszyło się z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek – mówi Agata Kuszewska z OPS.

A my dla ursynowian, którzy marzą o własnym biznesie, ale nie mogli wziąć udziału w projekcie „Tydzień z przedsiębiorczością” mamy wyjątkowy wywiad. Specjalnie dla czytelników Passy – jak zostać sprawnym przedsiębiorcą – radzi Grzegorz Albrecht, wieloletni mieszkaniec Ursynowa, jego fan, a na co dzień doradca strategiczny, inspirator, mówca.

Wróć

Inne artykuły

Przebudowa ul. Relaksowej i Rosnowskiego na posiedzeniu KIKiT Jak można się było spodziewać, posiedzenie Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu w ursynowskim ratuszu zgromadziło wielu mieszkańców, zatroskanych trwającą przebudową ich ulic. Realizowane od jakiegoś czasu inwestycje drogowe doraźnie zmieniły istniejący układ komunikacyjny i organizację ruchu w wielu miejscach.
Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Tulipanowe dywany rozkwitły na Ursynowie Kwietne dywany, które rozkwitły w wielu miejscach Ursynowa, są efektem realizacji dwóch projektów złożonych do Budżetu Partycypacyjnego. Jesienią ursynowianie współuczestniczyli w zasadzeniu około 200 tysięcy cebulek tulipanów i innych kwiatów (m. in. bratki, hiacynty, żonkile, szafirki), a dziś możemy podziwiać efekty tych działań.
Wiosenny namiot burmistrza Kempy na Kabatach Kolejny raz w ramach cyklu "Wiosennych spotkań z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą" mieszkańcy – tym razem Kabat – mieli okazję wypowiedzieć swoje opinie, zadać pytania i podyskutować na temat planów i realizacji inwestycji w rejonie ich zamieszkania. Jak zwykle spotkania takie wywołują duże zainteresowanie, gdyż nie za często jest możliwość bezpośredniego porozmawiania z burmistrzem i tym samym uzyskania informacji czy wyjaśnień z pierwszej ręki.