Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

9°
4°

„Tydzień z przedsiębiorczością” na Ursynowie

20-04-2016 21:39 | Autor: Katarzyna Brudnias
Przez cały obecny tydzień ursynowianie, którym marzy się własny biznes, mogą korzystać z darmowych porad najlepszych doradców, którzy wiedzą, jak założyć i rozwinąć własną działalność gospodarczą – zarobić pieniądze i szybko nie splajtować. Tylko u nas przeczytasz, jak to się robi. Specjalnie dla czytelników – porad biznesowych udziela jeden z najlepszych doradców strategicznych – Grzegorz Albrecht, który sam wiele lat mieszkał na Ursynowie i gdyby dzisiaj miał zakładać biznes, to wolałby to zrobić właśnie tu niż w Miami na Florydzie.

Od poniedziałku do piątku na Ursynowie realizowany jest projekt „Tydzień z przedsiębiorczością”. Projekt ten powstał z inicjatywy ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców dzielnicy. Okazuje się, że ursynowianie są bardzo chętni do prowadzenia własnego biznesu. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak to się robi, dlatego potrzebują pomocy ekspertów. – W zeszłym roku organizowaliśmy seminarium „Przygotuj się na sukces”. Z ankiet przeprowadzonych wśród osób biorących udział w seminarium wynikało, że najbardziej interesującym tematem był własny biznes. Ankietowani wskazywali na potrzebę rozwinięcia tego tematu. Potraktowania go bardziej w szczegółowy sposób lub rozszerzenia o warsztaty – mówi Agata Kuszewska z Zespołu Rozwoju Zawodowego ursynowskiego OPS. – Dlatego w tym roku we współpracy z Fundacją Youth Business Poland, wspierającą przedsiębiorców w zakładaniu i rozwinięciu własnego biznesu tym roku powstał projekt „Tydzień z przedsiębiorczością – dodaje.

Projekt rozpoczęło seminarium, które odbyło się w ostatni poniedziałek w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów. Na seminarium przybyło około 80 osób – od młodych ludzi wchodzących w życie i już marzących o własnym biznesie, poprzez aktywne matki, czy osoby, którym po latach znudziła się praca na etacie i dzisiaj wolałbym mieć własną firmę. Rad ursynowianom udzielali: Grzegorz Albrecht – doradca i strateg biznesowy, Witold Buraczyński – doradca biznesowy i menedżer, Adrian Migoń – prezes zarządu Youth Business Poland oraz Mateusz Andrzejewski – ekspert z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Podczas seminarium, a potem podczas indywidualnych konsultacji ursynowianie mogli się dowiedzieć: 1) co to jest przedsiębiorczość wewnętrzna i jak skutecznie rozwijać firmę, 2) od czego zacząć swój biznes – ABC modeli biznesowych, 3) dobrych praktykach rozwoju firmy i możliwych formach wsparcia, 4) o wsparciu w starcie, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy.

W kolejnych dniach zaplanowane zostały dwudniowe warsztaty biznesowe dla dwóch 15-osobowych grup. Warsztaty mają pomóc uczestnikom w stworzeniu i doprecyzowaniu wizji swojego przedsiębiorstwa i zbudowaniu konkretnego modelu biznesowego oraz strategii działania, a także określeniu koncepcji siebie jako przedsiębiorcy. Każdy uczestnik warsztatów ma możliwość skorzystania z indywidualnego instruktażu. Mentor posiłkując się posiadaną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w prowadzeniu biznesu pomaga w dopracowaniu pomysłów startującym w świecie biznesu przedsiębiorcom.

– Mamy nadzieję, że część uczestników projektu będzie niedługo cieszyło się z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek – mówi Agata Kuszewska z OPS.

A my dla ursynowian, którzy marzą o własnym biznesie, ale nie mogli wziąć udziału w projekcie „Tydzień z przedsiębiorczością” mamy wyjątkowy wywiad. Specjalnie dla czytelników Passy – jak zostać sprawnym przedsiębiorcą – radzi Grzegorz Albrecht, wieloletni mieszkaniec Ursynowa, jego fan, a na co dzień doradca strategiczny, inspirator, mówca.

Wróć

Inne artykuły

Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Koncert okazji 100-lecia odzyskania niepodległości W niedzielę 11 listopada przed ursynowską publicznością, licznie przybyłą do kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka oraz soliści – Maria Machowska (skrzypce) i Maciej Wota (fortepian).
Seminarium dla mieszkanek Ursynowa W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla mieszkanek Ursynowa w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Projekt powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa, a jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata. W tym przedziale według statystyk Urzędu Pracy najwięcej kobiet jest zarejestrowanych jako bezrobotne.
Zakopower ma POWER! Jednym z najważniejszych wydarzeń zakończonego 11 listopada Tygodnia Polskiego na Ursynowie, zorganizowanego przez dzielnicę Ursynów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, był koncert zespołu ZAKOPOWER.