Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Warszawa dla najmłodszych

13-02-2019 20:45 | Autor: red.
W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.

Filar „Bezpłatne żłobki dostępne dla każdego malucha” to m. in.:

1. Od września 2019 r. wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki będą bezpłatne.

2. Od września 2019 r. władze miasta wykupią ok. 4 000 miejsc w standardzie miejskim w placówkach niepublicznych (żłobki, kluby dziecięce oraz punkty dziennej opieki). Rodzice nie zapłacą za te miejsca, dokładnie tak jak za miejsca w żłobku publicznym i publicznym punkcie dziennego opiekuna.

3. W latach 2019 – 2023 władze Warszawy planują oddanie 36 nowych żłobków (ponad 5 tys. nowych miejsc) publicznych - bezpłatnych.

4. W planach jest sukcesywne wykupywać kolejnych miejsc w placówkach niepublicznych świadczących usługi opieki nad dziećmi do lat 3.

Filar „Zdrowe dziecko” to m. in.

1. Dofinansowanie szczepień  dla małych dzieci „6w1”

2. Bezpłatne szczepienia  przeciwko grypie kobiet w ciąży i dla dzieci w wieku 1- 5 lat

Filar „Bezpieczne macierzyństwo” to m. in.:

1. Bezpłatne miejskie szkoły rodzenia

2. Dofinansowanie zabiegów zapłodnienia in vitro

3. Wysokie standardy porodów  i opieki okołoporodowej w warszawskich szpitalach.

Wróć

Inne artykuły

Tydzień projektowy Erasmus+ w XLIX LO XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego od 1 września 2017 roku uczestniczy w Projekcie Erasmus+ Aktorstwo i Teatr w Europie - nowatorska ścieżka edukacji.
Budowa przedłużenia ulicy Woronicza Budowa ulicy Woronicza na odcinku od ul. Etiudy Rewolucyjnej do ul. Żwirki i Wigury realizowana jest planowo. Trwa od sierpnia 2018 r. na podstawie wydanej przez Prezydenta m.st. Warszawy decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z dnia 21.12.2017 r.
Konkurs "Katyń. Prawda i Pamięć" W piątek 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Katyń. Prawda i Pamięć". Konkurs organizowany był przez NSZZ Solidarność w celu upamiętnienia 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Święto Szkoły w LXV LO Wieloletnią tradycją LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema są organizowane w marcu każdego roku Święta Szkoły, w czasie których szkolna społeczność wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżywa ten wyjątkowy dzień. Co roku szkoła gości wybitne osobistości, nieprzeciętnych patriotów, artystów oraz naukowców, a także absolwentów liceum.