Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach

13-02-2019 20:49 | Autor: red.
Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.

Podczas ferii zostały wykonane m. in następujące remonty:

– Remont sal dydaktycznych w SP 336

– Remont podłóg w siedmiu salach lekcyjnych w SP 100

– Remont łazienki dla osób niepełnosprawnych w SP 340

- Czas odpoczynku dzieci to idealny moment na przeprowadzenie remontów szkół i również w tym roku efektywnie wykorzystaliśmy czas ferii. Kontynuujemy inwestycje w oświatę - zwiększenie komfortu nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli pozostaje jednym z priorytetów naszych działań - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Zarządu Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o przekazaniu kwoty 1 580 000 zł do placówek oświatowych na realizację prac remontowych Przekazana kwota 1 580 000 zł zasili budżety remontowe wg podziału: szkoły podstawowe 745.000 zł, przedszkola 385 000 zł, licea ogólnokształcące 450 000 zł.

Łączna kwota na remonty i inwestycje placówek oświatowych w 2018 roku wynosi 27 653 504 zł . Dalsze prace remontowe w przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach będą realizowane wg ustalonych harmonogramów.

Wróć

Inne artykuły

Tydzień projektowy Erasmus+ w XLIX LO XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego od 1 września 2017 roku uczestniczy w Projekcie Erasmus+ Aktorstwo i Teatr w Europie - nowatorska ścieżka edukacji.
Budowa przedłużenia ulicy Woronicza Budowa ulicy Woronicza na odcinku od ul. Etiudy Rewolucyjnej do ul. Żwirki i Wigury realizowana jest planowo. Trwa od sierpnia 2018 r. na podstawie wydanej przez Prezydenta m.st. Warszawy decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z dnia 21.12.2017 r.
Konkurs "Katyń. Prawda i Pamięć" W piątek 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Katyń. Prawda i Pamięć". Konkurs organizowany był przez NSZZ Solidarność w celu upamiętnienia 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Święto Szkoły w LXV LO Wieloletnią tradycją LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema są organizowane w marcu każdego roku Święta Szkoły, w czasie których szkolna społeczność wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżywa ten wyjątkowy dzień. Co roku szkoła gości wybitne osobistości, nieprzeciętnych patriotów, artystów oraz naukowców, a także absolwentów liceum.