Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

IV Konferencja Dzielnicowego Centrum Integracji za nami

19-03-2019 14:56 | Autor: red.
Mokotowskie Dzielnicowe Centrum Integracji oraz CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie - 12 marca 2019 r. w Służewskim Domu Kultury zorganizowało konferencję pt. „Budowanie relacji z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i ich rodzicami – skuteczna komunikacja". Tematyka konferencji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli warszawskich szkół, przedszkoli oraz placówek.

W programie konferencji znalazły się wykłady:

Violetty Pulwarskiej - „Włączenie to nie wykluczenie - co możemy zrobić?”;

Jacka Santorskiego i Jarosława Szulskiego - „Wrażliwości nie można zadekretować. Jak uczyć dzieci języka żyrafy i szakala?”;

Marka Kaczmarzyka - „Biologia relacji - edukacja relacji. O znaczeniu mechanizmów wzajemnego wsparcia”;

Marka Lecko - „Rodzic w szkole. Jak budować pozytywne relacje komunikacyjne?”;

Małgorzaty Kułaczkowskiej - „Jak się komunikować żeby budować relację - doświadczenia nauczycieli, uczniów i rodziców”.

Gośćmi konferencji byli burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz jego zastępca Krzysztof Skolimowski.

Była to już czwarta konferencja Mokotowskiego Dzielnicowego Centrum Integracji przygotowana w celu wymiany doświadczeń i promowania dobrych praktyk sprzyjających organizacji kształcenia dzieci i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolach i szkołach.

Dotychczas odbyły się:

w 2018 r. - Metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej w praktyce;

w 2017 r. - Uczeń z autyzmem w szkole;

w 2016 r. - Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej.

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.