Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Jacek Gowik w Korekcie

19-03-2019 14:50 | Autor: Mirosław Miroński
W warszawskiej Galerii Korekta ul. Mazowiecka 11 prezentowana jest wystawa malarstwa Jacka Gowika. Malarstwo Jacka Gowika to efekt ciągłych poszukiwań nowych form wyrazu oraz zapis stanów emocjonalnych. Artysta jest obdarzony wielkim wyczuciem kolorystycznym, co pozwala mu na wynajdywanie i stosowanie subtelnych niuansów barwnych.

Jest to malarz potrafiący wyznaczyć sobie i określić niewielki obszar, w którym porusza się swobodnie. Te ograniczenia, jak m. in. stosowanie przejrzystej kompozycji powodują, że zamysł artystyczny autora jest bardziej zrozumiały dla oglądającego. Ograniczenie się w ostatniej wystawie do prac na papierze, w jednorodnym formacie sprawiło, że Jacek Gowik skupił się na istotnych aspektach malarskich takich jak struktura obrazu, materia, harmonia form.

Jacek Gowik to artysta znany w środowisku warszawskim i nie tylko. Od wielu lat uczestniczy w prezentacjach zbiorowych, pokazuje swoje obrazy także w wystawach indywidualnych.

Ma w swym dorobku wiele sukcesów. W marcu 2018 r otrzymał wyróżnienie w II Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.