Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Mazowiecka Akademia Muzealna

13-10-2021 20:53 | Autor: Mirosław Miroński
W czwartek, 14 października 2021 r., o godz. 11.00, w Muzeum Niepodległości w Warszawie, odbędzie się pierwsza odsłona Mazowieckiej Akademii Muzealnej. Jest to inicjatywa mająca na celu prezentację dokonań mazowieckich muzeów. Spotkanie będzie poświęcone Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Prelekcję pt. „Polska tradycja muzyczna. W perspektywie misji Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu” wygłosi dr Aneta Oborny, Dyrektor placówki. W wykładzie opowie o nowym obliczu Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, jedynego tego typu muzeum w Polsce i jednego z nielicznych w Europie. Zaprezentuje nowy program wystawienniczy, edukacyjny, badawczy i naukowy realizowany w ostatnich latach w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów oraz nowo wybudowanej siedzibie muzeum przy ulicy Kąpielowej. W prelekcji znajdzie się także prezentacja najciekawszych instrumentów w zbiorach szydłowieckiej placówki. Działania te przybliżą zakres finansowania instytucji przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecka Akademia Muzealna jest nową cykliczną akcją Muzeum Niepodległości. Jej celem jest pokazanie założeń programowych mazowieckich muzeów. W kolejnych odsłonach zaprezentowane zostaną: Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA