Metro pokonuje Legię w derbach

23-10-2019 20:30 | Autor: Magdalena Kocik
Seniorzy KS Metro Warszawa w derbach Warszawy zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. Siatkarskie starcie było szczęśliwe dla podopiecznych trenerów Wojciecha Szczuckiego oraz Tomka Walendzika, którzy pokonali legionistów 1:3 (25:13, 23:25, 24:26, 19:25).

Pierwszy set spotkania był odwrotnością tego, co czekało nas w dalszej części meczu. Seniorzy Metra początkowo nie byli w stanie nawiązać równej walki z zawodnikami Legii Warszawa, którzy grali bardzo agresywnie. Świetnie broniąc, wyprowadzali skuteczne kontry, które bez większego trudu przedzierały się przez metrowską obronę. Od początku meczu siatkarze warszawskiej Legii wywierali bardzo dużą presję w polu serwisowym, na którą recepty początkowo nie mogli znaleźć zawodnicy KS Metro Warszawa. Trener Wojciech Szczucki bardzo szybko wykorzystał obydwie przerwy i zaczął rotować składem, jednak przyniosło to niewielki skutek i pierwsza partia padła łupem legionistów 25:13.

Druga odsłona spotkania miała już zupełnie inny przebieg. Metrowcy wrócili do gry – poprawili swoją zagrywkę i byli coraz skuteczniejsi w ataku. Bardzo dobrze zaczął spisywać się atakujący Paweł Szczepaniak (23 punkty w meczu), Janek Kopyść (12 punktów w meczu) i Maciej Ostaszyk (11 punktów w meczu). Cenną zmianą było także wprowadzenie na parkiet Marcina Mołsa, który jeszcze mocniej pobudził swoich kolegów do walki. Dzięki znacznej poprawie własnej gry metrowcy mogli w tym secie nawiązać ambitną walkę punkt za punkt i nerwową końcówkę rozstrzygnąć na swoją korzyść 23:25.

Kolejny set był wielką niewiadomą, ponieważ mecz przy stanie 1:1 w setach zaczął się jakby od początku. Metrowcy jednak wyraźnie podniesieni na duchu wygraną drugiej partii od początku seta przystąpili do zmasowanego ataku na przeciwnika. W szeregach Legii zaczęły pojawiać się błędy, co umiejętnie wykorzystywali podopieczni trenera Szczuckiego. Tak, jak w partii drugiej, w tej także główną siłą ognia po stronie KS Metro Warszawa był Paweł Szczepaniak. Na swojej skuteczności z poprzedniego seta nie stracili także Kopyść, Mołs i Ostaszyk. W Legii doszło do dużych zmian w składzie, jednak nie przyniosły one oczekiwanych efektów – legioniści wciąż nie byli w stanie zatrzymać dobrze grających metrowców, którzy wygrali trzecią partię 24:26. Mimo przewagi, jaką udało się wypracować zawodnikom Metra w tym secie, ponownie na własne życzenie set zakończył się po nerwowej końcówce.

Ostatnia partia meczu była przypieczętowaniem dobrych torów gry, na jakie wjechało KS Metro Warszawa. Dobra gra w wcześniejszych dwóch setach wyraźnie podniosła morale drużyny i obudziła prawdziwą zespołowość, skrywaną od początku tego sezonu. Czwarta odsłona meczu była już całkowicie kontrolowana przez KS Metro Warszawa i zwycięstwo w tej partii 19:25, dało całkowite zwycięstwo w całym spotkaniu 1:3 oraz długo wyczekiwane wygrane, wyjazdowe, derbowe starcie z Legią Warszawa.

Kolejne spotkanie siatkarze z Ursynowa rozegrają w piątek – 25 października, o godzinie 18:30 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, ZOS Hawajska przy Dereniowej 48. Do Warszawy przyjedzie młoda i nieobliczalna ekipa SMS PZPS Spała II.