Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Mikołajkowe atrakcje – co będzie działo się w Dzielnicy Ursynów

05-12-2018 22:38 | Autor: red.
.

6 grudnia  - choinka i iluminacje

W czwartek, w Mikołajki, oficjalnie rozpoczniemy   okres oczekiwania na te jedyne w roku Święta. Aby podkreślić ten moment i nadać mu odpowiednią oprawę, przy urzędzie od strony al. KEN rozbłyśnie wielka, jedenastometrowa oświetlona diodami LED choinka. Również tego dnia gwiazdami rozbłyśnie wieża naszego ratusza i ściana od strony ulicy Gandhi. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.45 przed budynek urzędu.

Świeć blaskiem z odblaskiem” po raz trzeci

W czwartek 6 grudnia na parterze Ursynowskiego Ratusza będzie można zdjąć  sobie odblask z miejskiej choinki. Od 3 do 7 grudnia w wielu miejscach Stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już trzeci rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Strażnicy miejscy i leśnicy ustawią w tym roku łącznie ponad 30 choinek. Po zakończeniu akcji drzewka trafią do domów dziecka, placówek pomocowych i innych osób potrzebujących. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter informacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie.

Ursynowskie Mikołajki na lodzie

W sobotę 8 grudnia, od godziny 8:00 do 18:00 na lodowisku „Figlowisku” tuż obok stacji metra „Imielin”, odbędzie się tradycyjna impreza „Ursynowskie Mikołajki na lodzie”. Wszyscy chętni będą mogli przyjść i pojeździć na łyżwach – wstęp jest wolny dla wszystkich, a wypożyczenie łyżew będzie bezpłatne  dla dzieci i młodzieży (500 par). Od godziny 12.00 prowadzone będą przeróżne gry i zabawy dla łyżwiarzy w każdym wieku i dla całych rodzin. Atrakcyjne upominki czekają na nowych właścicieli! Na lodzie pojawi się także Święty Mikołaj wraz z pomocnikami oraz misiem „Ursynkiem”. Ursynowskie „Mikołajki na lodzie” to wspaniała okazja do rozpoczęcia przygody z jazdą na lodzie lub podszlifowania swych umiejętności – a wszystko to za darmo! Serdecznie zapraszamy.

Ursynowskie Mikołajki 2018 z LEGO

Urząd Dzielnicy Ursynów po raz drugi zaprasza na Ursynowskie Mikołajki z klockami LEGO. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2018 r. (niedziela) w godzinach 11.00-16.00 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Ursynowa na maraton zabawy z klockami LEGO. Trzy wielkie ciężarówki przywiozą ponad milion klocków, z których powstanie wiele stanowisk do budowy i zabawy   dla starszych dzieci i maluchów. Na pierwsze 1500 dzieci czekają upominki. Swoich sił będzie można spróbować również w najnowszych   grach na konsoli oraz w grach sportowych. Dla pierwszych Wstęp wolny.

Zagroda św. Mikołaja z reniferami

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do zagrody św. Mikołaja z reniferami. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z reniferami. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia w godzinach 11.00-18.00 na terenie przed Urzędem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA