Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej

19-03-2019 15:20 | Autor: red.
Zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych rozgrywane w ramach eliminacji dzielnicowych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2018/19.

W turnieju uczestniczyło 19 drużyn dziewcząt oraz 20 drużyn chłopców. Mecze finałowe dziewcząt i chłopców bacznie obserwował burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski (wielki sympatyk gier zespołowych) w towarzystwie Dyrektora 34 LO im. M. Cervantesa Anity Omelańczuk oraz kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji dzielnicy Mokotów Lecha Kwasiborskiego.

Oba mecze finałowe były bardzo wyrównane i pasjonujące. Dostarczyły wielu emocji obserwatorom siatkarskich zmagań. W meczu finałowym dziewcząt siatkarki 28 LO im. J. Kochanowskiego, broniące tytułu Mistrza Dzielnicy i Mistrza Warszawy sprzed roku, już w pierwszym secie potwierdziły, że są głównym faworytem rozgrywek obejmując prowadzenie 1-0.

Jeszcze do połowy 2 seta wydawało się, że mecz zakończy się zdecydowaną dominacją Kochanowskiego, ale ambitne zawodniczki 10 LO im. Królowej Jadwigi wspięły się na wyżyny swoich możliwości i konsekwentną grą w obronie i ataku doprowadziły do wygrania 2 seta.

O ostatecznym triumfie miał zadecydować tie break do 15 pkt. W decydującym secie dziewczęta z "Królówki" utrzymały skuteczny rytm gry i to one odnosząc przekonywujące zwycięstwo 15-7 zdobyły upragniony "złoty medal" na Mokotowie. To było duże zaskoczenie nie tylko dla obserwatorów meczu finałowego, ale także dla samych zawodniczek, którym z radości zakręciły się "łzy szczęścia".

W meczu chłopców spotkały się reprezentacje 10 LO Królowej Jadwigi i 49 LO im. J. W. Goethe.

Po meczach eliminacyjnych wydawało się, że faworytem będą Mistrzowie sprzed 2 lat, zawodnicy "Królówki", jednak zawodnicy z 49 LO pokazali już w meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych, że mierzą bardzo wysoko. Olbrzymią wolą walki, dynamiką i zdecydowaniem przy siatce zawodnicy Goetego potwierdzili aspiracje do złotego medalu. Mimo kilkunastu błędów serwisowych, byli pełni chęci do gry i agresywni w ataku przy siatce.

Zawodnikom "Królówki"  tym razem zabrakło przede wszystkim wiary w sukces. Ostatecznie po wygraniu 2 setów i całego meczu 2-0 gracze 49 LO schodzili z parkietu w euforii i glorii Zwycięzców.

Zwyciężczyniom i zwycięzcom siatkarskich zmagań oraz ich nauczycielom – trenerom burmistrz dzielnicy Rafał Miastowski wraz z osobami towarzyszącymi życzył dalszych sukcesów w rywalizacji warszawskiej. Trzem najlepszym drużynom wśród dziewcząt i chłopców wręczono pamiątkowe puchary i medale.

Zespoły z "Królówki" okazały się najlepsze w rywalizacji szkół bo zdobyły 2 medale (złoty i srebrny) co nie udało się żadnej innej ze szkół.

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.