Z muzycznego tunelu droga prowadzi na dziedziniec główny Pałacu Wilanowskiego. Oczom gości ukazują się kompozycje świetlne nawiązujące do życia Jana III – historii jego miłości do Marii Kazimiery, wojen oraz działań dyplomatycznych. To także znakomite scenerie do zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle bajkowo oświetlonej rezydencji królewskiej.
Rozświetlona pergola przystrojona liśćmi winorośli, cytryn, wawrzynu i agrestu prowadzi do Ogrodu Północnego. U wejścia do tej części parku znajdują się instalacje, które pozwalają przystroić się w stylizowane na XVII-wieczne świetlne szaty. Za pergolą zaczyna się prawdziwa zabawa z wyłaniającymi się z mroku wydrami! Nie tylko dzieci będą zachwycone, gdy uda im się przybić piątkę królewskiemu pupilowi!
Muzyczny Ogród Marzeń znajduje się na tarasie dolnym barokowego ogrodu. Odbywające się w nim pokazy świetlno-muzyczne można podziwiać z wysokości tarasu górnego. Efekt jest niesamowity! Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm muzyki klasycznej.
W Muzycznym Ogrodzie Marzeń można usłyszeć utwory Piotra Czajkowskiego, (fragment z baletu „Jezioro łabędzie”), Antonio Vivaldiego, (aria z opery Giustino „Vedro con mio diletto”), wyk. Nicola Benedetti. Oczywiście nie zabrakło Jana Sebastiana Bacha, (III Koncert brandenburski G-dur).
Warto to wszystko zobaczyć, przeżyć, czerpać radość z niezwykłych doznań wzrokowych.