Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowa radna w Radzie Dzielnicy Ursynów

13-10-2021 21:18 | Autor: red.
12 października podczas XXXVIII Sesji Rady Dzielnicy Ursynów odbyło się uroczyste ślubowanie nowej radnej.

Grażyna Wójtowicz startowała w wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Ursynów z listy nr 4 zgłoszonej przez KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA. 27 września br. Komisarz Wyborczy w Warszawie I wydał Postanowienie Nr 90/2021 w sprawie obsadzenia mandatu radnego Rady Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Piotra Karczewskiego. Grażyna Wójtowicz uzyskała w wyborach kolejno największą liczbę głosów, nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

Na Sesji Rady Dzielnicy, przed rozpoczęciem wykonywania mandatu radna złożyła ślubowanie:

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy, nowa radna z wykształcenia i zamiłowania jest ekonomistą, absolwentką kierunku finansów i bankowości. Była wieloletnim pracownikiem służby cywilnej, od 2015 r. pracuje w administracji samorządowej, od 6 lat zajmuje się kontrolą realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od 40 lat jest Ursynowianką, społeczniczką i wolontariuszką ursynowskiego Stowarzyszenia „Ariadna”, była członkinią Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego w latach 2015-2018 oraz członkinią Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Koordynowała 35 Konkurs „Warszawa w kwiatach” na Ursynowie. Jak mówi o sobie, jest zwolenniczką Warszawy patrzącej w przyszłość, europejskiej i nowoczesnej.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA