Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Plac zabaw „Dinozaury” wreszcie otwarty!

06-10-2021 21:39 | Autor: Piotr Celej
Zakończono prace obejmujące wymianę nawierzchni na placu zabaw dla dzieci starszych na „Olkówku”. To efekt zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Nawierzchnia została wykonana z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Jest znacznie bezpieczniej i przy okazji estetyczniej.

Realizacja z Budżetu Obywatelskiego

Zrealizowane prace to efekt zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego „Jurajski Plac Zabaw – niech dinozaury dalej cieszą dzieci. Modernizacja nawierzchni placu zabaw”, który otrzymał poparcie 1923 mieszkańców. Projekt złożyła radna Magdalena Rogozińska. Projekt BO 2021 nr 2150 zakładał wymianę całości nawierzchni poliuretanowej o różnych grubościach o łącznej powierzchni 2 858 m².

Stara nawierzchnia chroniąca dziecko przed upadkiem z wysokości, na której przebywa w czasie zabawy, była spękana, posiadała wiele ubytków oraz przetarć. Spowodowane jest to wieloletnim użytkowaniem (została położona ponad 8 lat temu). Warunki meteorologiczne oraz duże zainteresowanie mieszkańców spowodowały, że nadszedł czas na wymianę. Nowa nawierzchnia została wykonana z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, jest komfortowa, elastyczna i odporna na intensywne użycie, zwiększając bezpieczeństwo dzieci uczęszczających na plac zabaw oraz uatrakcyjniając sam plac zabaw.

Plac miał być otwarty już wcześniej, ale problemem były letnie ulewy, które uszkodziły miejsce budowy. Teraz już nic nie stanie na przeszkodzie beneficjentów projektu - dzieci z Ursynowa i nie tylko.

To kolejne prace remontowe w tym miejscu. Jesienią zeszłego roku na zlecenie urzędu została zdemontowana uszkodzona oraz wymieniona nawierzchnia na placu zabaw dla dzieci młodszych o powierzchni 264 m².

Rodzinny hit Ursynowa i całej Warszawy

Plac zabaw Olkówek to prawdziwy hit dla rodzin z dziećmi na Ursynowie. Znajdziemy u dwa ogromne drewniane dinozaury, stanowisko „archeologiczne” gdzie maluchy mogą odkopać szkielet dinozaura czy też wreszcie podwójne stanowisko do zjeżdżania na linie. Zjeżdżać też można z... ogona dinozaura. Można tropić dinozaury po śladach, którymi pokryta jest tartanowa powierzchnia placu czy też schować się w skorupach gigantycznych jaj.

Plac zabaw Olkówek powstał w 2011 roku - projektowała go firma Braty i Kompany z Kościeliska. Co ciekawe, w całości elementy infrastruktury zostały wykonane z drewna. W badaniu, przeprowadzonym przez Katedrę Architektury Krajobrazu SGGW, "dinozaury” zdobyły najwyższą ocenę ji zostały ogłoszone najatrakcyjniejszym obiektem dla dzieci w Warszawie. Plac zabaw ma 3 500 m² powierzchni i gromadzą się w nim prawdziwe tłumy, szczególnie między godzinami 14 a 18. Obok miejsca dla dzieci w sezonie można kupić lody. Odwiedzający chwalą sobie to miejsce, na 1,5 tysiąca opini u “wujka Google” średnia wynosi 4,5 na 5 możliwych gwiazdek.

– Dla moich dzieci Janka i Aurelki “dinozaury” to podstawa. Żaden inny plac zabaw nie budzi w nich takich emocji. Wyścigi po linach to dla dzieciaków olbrzymia frajda, podobnie jak wspinanie się na liczne konstrukcje. W pobliżu rosną drzewa, jest też trochę zieleni. Polecam to miejsce – znaleźliśmy komentarz Pauliny na grupie facebookowej “Warszawskie matki.”

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA