Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Podsumowanie Aktywnego rozwoju

12-12-2018 21:29 | Autor: AK
W dniu 9 grudnia 2018 r. w studiu kulinarnym Baletowa odbyło się spotkanie podsumowujące i kończące projekt dla młodzieży „Aktywny rozwój IX”. Spotkanie, mające charakter warsztatów kulinarnych, zorganizowano poza siedzibą Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów.

W spotkaniu wzięli udział: zastępca burmistrza Jakub Berent, dyrektor Ośrodka Marek Pawlęga, kierownik Działu Pomocy Specjalistycznej Beata Oliwa, Sylwester Kurowski pełniący w projekcie rolę asystenta grupy, pracownicy Zespołu Rozwoju Zawodowego oraz beneficjenci projektu wraz z rodzicami.

Spotkanie w całości było przygotowane i współprowadzone przez młodzież uczestniczącą w projekcie „Aktywny rozwój IX”.

Wyjątkowość tego spotkania stanowiło przygotowanie przez młodzież całej oprawy organizacyjnej i kulinarnej. Młodzież wraz z pracownikami Zespołu Rozwoju Zawodowego przygotowywała potrawy kulinarne na spotkanie kończące pod okiem doświadczonego kucharza.

Spotkanie rozpoczęła Agata Kuszewska z Zespołu Rozwoju Zawodowego. Pałeczkę przejęło troje beneficjentów projektu, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach i wrażeniach z udziału w przedsięwzięciu. W dalszej kolejności pokazano prezentacją multimedialną, przedstawiającą działania podejmowane w ramach realizacji projektu. Marek Pawlęga z dużą wrażliwością i zrozumieniem dla sensowności realizowania projektu podzielił się swoimi obserwacjami i wrażeniami, a także pogratulował uczestnikom właściwej decyzji udziału w projekcie.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie upominków przez wiceburmistrza Jakuba Berenta. Atmosfera i oprawa świąteczna były fantastyczne. Spotkanie zakończyło się degustacją potraw przygotowanych przez młodzież.

Projekt pod nazwą "Aktywny rozwój" jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej od 2010 roku. Jego celem jest zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym i zawodowym wśród młodzieży w wieku 16 - 20 lat z terenu dzielnicy Ursynów. Zadaniem zespołu realizującego projekt jest w głównej mierze wsparcie w zaplanowaniu i wyborze drogi edukacyjnej i zawodowej, jak również pokazywanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Dodatkowo młodzież korzysta z możliwości ukończenia specjalistycznych kursów i szkoleń. Kolejna edycja projektu już w przyszłym roku.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA