Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Podsumowanie Aktywnego rozwoju

12-12-2018 21:29 | Autor: AK
W dniu 9 grudnia 2018 r. w studiu kulinarnym Baletowa odbyło się spotkanie podsumowujące i kończące projekt dla młodzieży „Aktywny rozwój IX”. Spotkanie, mające charakter warsztatów kulinarnych, zorganizowano poza siedzibą Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów.

W spotkaniu wzięli udział: zastępca burmistrza Jakub Berent, dyrektor Ośrodka Marek Pawlęga, kierownik Działu Pomocy Specjalistycznej Beata Oliwa, Sylwester Kurowski pełniący w projekcie rolę asystenta grupy, pracownicy Zespołu Rozwoju Zawodowego oraz beneficjenci projektu wraz z rodzicami.

Spotkanie w całości było przygotowane i współprowadzone przez młodzież uczestniczącą w projekcie „Aktywny rozwój IX”.

Wyjątkowość tego spotkania stanowiło przygotowanie przez młodzież całej oprawy organizacyjnej i kulinarnej. Młodzież wraz z pracownikami Zespołu Rozwoju Zawodowego przygotowywała potrawy kulinarne na spotkanie kończące pod okiem doświadczonego kucharza.

Spotkanie rozpoczęła Agata Kuszewska z Zespołu Rozwoju Zawodowego. Pałeczkę przejęło troje beneficjentów projektu, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach i wrażeniach z udziału w przedsięwzięciu. W dalszej kolejności pokazano prezentacją multimedialną, przedstawiającą działania podejmowane w ramach realizacji projektu. Marek Pawlęga z dużą wrażliwością i zrozumieniem dla sensowności realizowania projektu podzielił się swoimi obserwacjami i wrażeniami, a także pogratulował uczestnikom właściwej decyzji udziału w projekcie.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie upominków przez wiceburmistrza Jakuba Berenta. Atmosfera i oprawa świąteczna były fantastyczne. Spotkanie zakończyło się degustacją potraw przygotowanych przez młodzież.

Projekt pod nazwą "Aktywny rozwój" jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej od 2010 roku. Jego celem jest zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym i zawodowym wśród młodzieży w wieku 16 - 20 lat z terenu dzielnicy Ursynów. Zadaniem zespołu realizującego projekt jest w głównej mierze wsparcie w zaplanowaniu i wyborze drogi edukacyjnej i zawodowej, jak również pokazywanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Dodatkowo młodzież korzysta z możliwości ukończenia specjalistycznych kursów i szkoleń. Kolejna edycja projektu już w przyszłym roku.

Wróć

Inne artykuły

Tydzień projektowy Erasmus+ w XLIX LO XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego od 1 września 2017 roku uczestniczy w Projekcie Erasmus+ Aktorstwo i Teatr w Europie - nowatorska ścieżka edukacji.
Budowa przedłużenia ulicy Woronicza Budowa ulicy Woronicza na odcinku od ul. Etiudy Rewolucyjnej do ul. Żwirki i Wigury realizowana jest planowo. Trwa od sierpnia 2018 r. na podstawie wydanej przez Prezydenta m.st. Warszawy decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) z dnia 21.12.2017 r.
Konkurs "Katyń. Prawda i Pamięć" W piątek 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Katyń. Prawda i Pamięć". Konkurs organizowany był przez NSZZ Solidarność w celu upamiętnienia 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Święto Szkoły w LXV LO Wieloletnią tradycją LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema są organizowane w marcu każdego roku Święta Szkoły, w czasie których szkolna społeczność wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżywa ten wyjątkowy dzień. Co roku szkoła gości wybitne osobistości, nieprzeciętnych patriotów, artystów oraz naukowców, a także absolwentów liceum.