Projekt Warszawa nie dał szans Czarnym Radom

01-02-2023 21:04 | Autor: Sławek Rykowski
W ostatnim meczu 22. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom ulegli Projektowi Warszawa w trzech setach zakończonych identycznym wynikiem 18:25. Najbardziej wartościowym graczem spotkania został wybrany rozgrywający warszawian Jan Firlej.

Występujące w PlusLidze drużyny z Mazowsza zmierzyły się ze sobą po raz ostatni w 7. kolejce rozgrywek. W Arenie Ursynów 1 listopada 2022 r. zwycięstwo 3:0 odnieśli gracze ze stolicy. Projekt Warszawa po raz ostatni przegrał w rozgrywkach ligowych 18 grudnia 2022 r. z Asseco Resovią Rzeszów. Od tego czasu stołeczni siatkarze odnieśli pięć zwycięstw z rzędu.

Na początku pierwszej partii potężnie zagrywający Linus Weber wypracował dla warszawian kilkupunktową przewagę, dzięki której zawodnicy Projektu szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Dużo zagrywek radomianie kierowali na Wojtaszka, ale mistrz świata z 2018 roku radził sobie z nimi świetnie. Bardzo skutecznie grający Artur Szalpuk asem serwisowym wyprowadził warszawian na prowadzenie 15:10. Przy kolejnym pięciopunktowym prowadzeniu Projektu (20:15) trener Paweł Woicki wziął przerwę na żądanie. Nie wybiło to z uderzenia graczy z Warszawy, a autowa zagrywka Bartłomieja Lemańskiego zakończyła seta wynikiem 18:25. W pierwszej partii gracze ze stolicy zaimponowali 82% skutecznością w ataku!

Drugi set był kontynuacją wydarzeń z partii inauguracyjnej. Skutecznie i efektownie prezentowali się Szalpuk, Weber i Tillie. Najładniejszą wymianę całego spotkania zakończył blokiem Semeniuk, po którym warszawianie prowadzili 11:8. W środkowej części partii gracze Projektu prowadzili już z komfortową, 5-6 punktową przewagą. Dalej wydarzenia na boisku do złudzenia przypominały pierwszego seta, nawet czas dla Czarnych został wzięty przy takim samym wyniku (15:20), jak w pierwszej partii. Także wynik był identyczny – 18:25.

Od początku trzeciego seta na parkiecie pojawili się Igor Grobelny i Jakub Kowalczyk, ale nie wpłynęło to w najmniejszym stopniu na jakość gry Projektu Warszawa. Wynik krótko oscylował wokół remisu, a następnie warszawianie zaczęli „odjeżdżać” z wynikiem, utrzymując pełną kontrolę na meczem. Podobnie jak w dwóch poprzednich, także i w tym secie gracze z Radomia zdobyli 18 punktów.

Zawodnicy Projektu w dzisiejszym meczu dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, ale na szczególne uznanie zasługuje 73% skuteczność w ataku oraz 66% pozytywnego przyjęcia. Jeszcze wyższym procentem skuteczności pochwalić się może trener Piotr Graban – na dziesięć spotkań pod jego wodzą warszawianie wygrali aż dziewięć!

Kolejny mecz domowy Projekt Warszawa rozegra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w hali COS Torwar 4 lutego o godz. 14:45. Ostatnie bilety na ten szlagierowy mecz są jeszcze dostępne w serwisie eBilet.pl.

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

MVP:Jan Firlej

Projekt Warszawa: Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kevin Tillie, Jurij Semeniuk, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban

Cerrad Enea Czarni Radom: Bartłomiej Lemański, Wiktor Nowak, Paweł Rusin, Damian Schulz, Bartosz Firszt, Timo Tammemaa – Mateusz Masłowski (libero) oraz Piotr Łukasik, Daniel Gąsior, Mauricio Borges. Trener: Paweł Woicki.