Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Puchar Przechodni Metra zostaje na rok na Ursynowie!

27-06-2018 22:12 | Autor: Magdalena Kocik
Kolejna edycja Turnieju o Puchar Przechodni Klubu Sportowego „METRO” przeszła do historii. Już 23 lata z rzędu najlepsi młodzi siatkarze z Polski i zagranicy walczą w turnieju organizowanym przez KS Metro Warszawa.

W dniach 15-16 czerwca 2018 w Arenie Ursynów oraz w dwóch innych ursynowskich halach sportowych: przy Dereniowej 48 oraz Koncertowej 4, rywalizowali siatkarze z rocznika 2004. Na starcie zobaczyliśmy dwadzieścia jeden zespołów z całej Polski, w tym trzy zespoły zagraniczne: Berliner TSC oraz dwie litewskie drużyny Startas Kowno oraz Tauras Wilno.

Rywalizacja była tradycyjnie pełna sportowych emocji, a licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele spotkań stojących na wysokim poziomie. Turniej zakończył się w sobotni wieczór spotkaniami o medale. W meczu o brąz PLAS Warszawa pokonał 2:0 w setach Chemika Bydgoszcz, natomiast w meczu finałowym gospodarze z KS Metro Warszawa pokonali, również 2:0, Czarnych Radom. Tym samym na podium 23. edycji Turnieju o Puchar Przechodni KS METRO znalazły się trzy zespoły z Mazowsza: KS Metro Warszawa (I miejsce), Czarni Radom (II miejsce) oraz UKS Plas Warszawa (III miejsce). Drugi młodszy zespół KS Metro Warszawa (rocznik 2005, prowadzony przez Patryka Sadleja, uplasował się na koniec rywalizacji na 14. miejscu w klasyfikacji.

KS Metro Warszawa po raz piąty w historii tego turnieju zdobyło złoty medal. A obecny triumf jest sukcesem podopiecznych trenera Michała Pyry, którzy w świetnym stylu wygrali dziewięć z dziesięciu spotkań.

– Puchar Przechodni KS Metro po pięciu latach wreszcie pozostaje w Warszawie! Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zrealizować główny tegoroczny cel. Jestem dumny z całej drużyny, ponieważ udało nam się utrzymać wysoką dyspozycję przez cały turniej i idealnie zakończyć ten sezon. Dziękuję wszystkim za doping i pomoc w organizacji turnieju – mówił po zwycięstwie Trener zwycięskiej drużyny KS Metro Warszawa, Michał Pyra.

– Turniej był dla nas bardzo udany. Bardzo cieszy nas wygrana, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że w niektórych meczach pojawiał się stres i niepotrzebne serie, w których traciliśmy punkty. Turniej nie należał do łatwych, spotkaliśmy się w półfinale z bardzo mocną drużyną Chemika Bydgoszcz i po zaciętym boju udało nam się zwyciężyć 2:0. W finale napotkaliśmy teoretycznie łatwiejszą drużynę z Radomia, pomimo że wygraliśmy również 2:0, to niestety w niektórych momentach widać było, że strach brał nad nami górę . Na szczęście wszystko zakończyło się po naszej myśli. Dziękuję bardzo trenerom i rodzicom za doping i energię, które pomagały nam przez cały turniej – dodaje kapitan KS Metro – Mateusz Michalecki.

Zespół Metra wystąpił w składzie : Kacper Broda, Jakub Darczuk, Franek Gawryś, Kacper Klimek, Piotr Kozłowski, Wojciech Kukliński, Jakub Linkiewicz, Bartłomiej Matyja, Jan Maskiewicz, Mateusz Michalecki (kapitan), Mikołaj Mirowski, Krzysztof Piecek, Jakub Rząca, Michał Sobecki, Oliwier Statkiewicz, Tymon Sternik.

Puchary i medale dla najlepszych zespołów ufundowała Polska Liga Piłki Siatkowej, która od wielu lat wspiera w ten sposób ursynowski turniej. Finansowego wsparcia turniejowi udzielił również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Wróć

Inne artykuły

Punkt widzenia i punkt siedzenia Chociaż nie ulega wątpliwości, że w Polsce żyje się – choć nie wszystkim – coraz lepiej, wciąż tkwi w nas przeświadczenie, iż wiele innych miejsc na świecie to w porównaniu z naszym krajem istny raj. Przez wiele lat wyrazem owej tęsknoty za rajem na ziemi, do którego nam bardzo daleko, było symboliczne porzekadło – „życie jak w Madrycie”.
Czas ferii to intensywne prace remontowe w szkołach Podczas gdy uczniowie ursynowskich szkół korzystali z zimowych ferii i wypoczywali zbierając siły na drugi semestr, w wielu placówkach wykonano niezbędne remonty. Najpilniejsze z nich zostały ukończone i dzieci już mogą odczuć poprawę warunków do nauki.
Mieszkańcy – lotnisko 0:1 We wtorek (12. lutego) odbyło się połączone posiedzenie senackich Komisji Środowiska, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej oraz Komisji Ustawodawczej. Na połączonych komisjach odbyło się pierwsze czytanie projektowanej ustawy wydłużającej termin na wystąpienie z roszczeniem o wykupienie nieruchomości lub jej części bądź o odszkodowanie za poniesioną szkodę w przypadku ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w związku z ochroną środowiska z 2 do 5 lat.
Warszawa dla najmłodszych W środę, 13 lutego, na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli mediów w żłobku przy ul. Spartańskiej 2 prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”. Trzy filary programu to bezpłatne żłobki, zdrowe dziecko i bezpieczne macierzyństwo.