Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
20°

Raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”

11-07-2018 23:30 | Autor: red.
Jest już raport z konsultacji „Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?”. Informacje zebrane w czasie konsultacji pozwoliły projektantom poznać szczegółowe oczekiwania i potrzeby użytkowników Parku im. R. Kozłowskiego względem niecki i jej bezpośredniego otoczenia.

Konsultacje społeczne trwały od 11 kwietnia do 6 maja 2018 roku – zorganizowano cztery dyżury projektantów w mobilnych punktach konsultacyjnych na terenie dzielnicy oraz w urzędzie. Wszystkie spotkania były okazją do bezpośredniej rozmowy z projektantami o koncepcjach zagospodarowania niecki i jej otoczenia. Mieszkańcy poznali mocne i słabe strony każdego z dwóch opracowanych wcześniej wariantów wstępnej koncepcji, dowiedzieliśmy się też co warto dodać. Uczestnicy spotkań byli proszeni również o zapisywanie uwag dotyczących prezentowanych koncepcji i naklejanie karteczek na planszach. W czasie 4 dyżurów informacyjno-konsultacyjnych ursynowscy urzędnicy spotkali się z ponad 120 osobami otrzymując około 150 uwag. Od 4 kwietnia do 6 maja br. wszyscy zainteresowani tematem mogli wypełnić ankietę online która prezentowała 2 warianty i umożliwiała ocenę projektów wraz z uzasadnieniem. Pozwalała też na zebranie uwag do projektów. Łącznie ankietę on-line wypełniło 438 osób, spośród których 65% stanowiły kobiety; 73% to osoby w wieku 26-44 lata. Uczestnicy konsultacji stwierdzili, że rewitalizacja asfaltowej niecki pod Kopą Cwila jest potrzebna i oczekiwana od lat. Mieszkańcy Ursynowa wyraźnie mówili, iż cenią sobie „zielony” charakter terenu, a także pierwotny zamysł projektanta osiedla – nieckę wodną w kształcie „wieloryba”.

Co dalej?

Większość uczestników konsultacji opowiedziała się za wariantem I koncepcji wstępnej, zakładającym rewitalizację niecki przy zachowaniu obecnego kształtu zagłębienia. Równocześnie w ankiecie online zgłoszono po około 170 propozycji zmian w każdym z wariantów. Powtarzały się również sugestie połączenia obu wariantów. Zespół Proinwestycja, realizujący na zlecenie ursynowskiego urzędu konsultacje, po przeanalizowaniu wszystkich zebranych uwag, opracował wynikową koncepcje zagospodarowania niecki i jej najbliższego otoczenia. Projekt zakłada zachowanie obecnego kształtu zagłębienia w kształcie wieloryba, odtworzenie kaskady wodnej oraz fontann w zbiorniku oraz wprowadzenie wokół zieleni. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Burmistrz Dzielnicy Ursynów przekaże ostateczną koncepcję niecki wypracowaną w trakcie konsultacji społecznych jako rekomendację do realizacji przez MPWiK.

Wróć

Inne artykuły

Muzyczne uniesienie Ursynowa Pomimo kiepskiej deszczowej pogody z rzadka rozświetlanej chwilami słonecznymi, ursynowianie tłumnie przybyli na dwa koncerty, zorganizowane w niedzielę 15 lipca przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwszy z nich to popołudniowy recital fortepianowy Marka Brachy w Parku przy Bażantarni. Dla czujących niedosyt wrażeń muzycznych i chcących usłyszeć coś lżejszego, został przygotowany obok Urzędu Dzielnicy koncert „O Sole Mio”, poświęcony muzyce włoskiej.
Jeszcze jeden mazur dzisiaj! Wiceburmistrz Łukasz Ciołko - ursynowianie chcą więcej muzyki.
Pierwsza inwestycja programu Mieszkania Plus w Warszawie – będą konsultacje Flagowa inwestycja w ramach programu Mieszkania Plus będzie realizowana na Ursynowie. W dniu 12 lipca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie prasowe dotyczące budowy osiedla Nowe Jeziorki, w ramach programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Grzegorz Muszyński – członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Piotr Sawicki, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy. Zarząd Dzielnicy Ursynów reprezentowali zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursynów: Piotr Zalewski oraz Antoni Pomianowski.
Gdy wszystko idzie jak z nut... Z Przemysławem Babiarzem – nie tylko o jego wokalnym talencie.