Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Światłem malowane w Domu Sztuki

29-09-2021 21:41 | Autor: red.
W piątek 24 września w Kameralnej Galerii Domu Sztuki odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jacka Sochackiego „ŚWIATŁEM MALOWANE – fotografia mobilna”.

Zdjęcia eksponowane na wystawie zachwyciły licznie przybyłych gości, nie tylko laików, ale również obecnych na wystawie fotografów należących do Związku Artystów Fotografików. Podczas wernisażu autor wystawy Jacek Sochacki przeczytał też kilka swoich wierszy o życiu, o szczęściu, o radości i o przemijaniu, nawiązujących klimatem do zdjęć.

Sam autor mówi o sobie: „Fotografią fascynowałem się od zawsze. Już jako młody chłopak założyłem w domu ciemnię i sam obrabiałem zdjęcia. Czytałem, eksperymentowałem, uczyłem się od lepszych ode mnie. Przez 10 lat prowadziłem zakład fotograficzny na ul. ZWM 13. Później zmieniłem zawód i rozstałem się na jakiś czas z fotografią. Po przejściu na emeryturę wróciłem do zdjęć, które możemy zobaczyć na wystawie w Domu Sztuki.”

Już sam tytuł wystawy „ Światłem malowane” sugeruje, że prace będą nasycone światłem jak na obrazach impresjonistów. I tak rzeczywiście jest. Niebanalne motywy, kadry i kompozycje dopełniają reszty. Niektóre tematy są w stylu Salvadora Dali.

Wystawa potrwa do 22.10.2021r. Warto obejrzeć!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA