Szczęśliwa 7 Mokotowska

17-07-2019 20:51 | Autor: red.
W sobotę 13 lipca w bardzo przyjemnej letniej aurze odbyły się zawody sportowe dla dorosłych – I Bieg Mokotowski pn. „Szczęśliwa 7 Mokotowska” na nietypowym dystansie 7 km, dwie pętle po 3,5 km. Trasa prowadziła malowniczymi ścieżkami wzdłuż Mostu Siekierkowskiego i przyległych stawów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:30, a na linii startu stanęło ok. 227 zawodników którzy szczęśliwie dotarli do mety. Wśród startujących znalazł się burmistrz urzędu dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski.

Zwycięzcy – za pierwsze trzy miejsca – otrzymali puchary ufundowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów oraz nagrody, zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymali medale oraz upominki, pozostałe nagrody rozlosowano wśród wszystkich zawodników. Wszystkie trofea i nagrody wręczał Rafał Miastowski. Wśród pań, jako pierwsza linie mety przekroczyła Marta Keller z czasem 26:57 przed Natalią Wróblewską i Agnieszką Żuraniewską. Wśród panów po bardzo zaciętej walce wygrał Krzysztof Krygier z czasem 23:56 przed Jakubem Śliwiakiem 23:57 (1 sekunda różnicy) i Markiem Primikiem.

Najszybszą zawodniczką Dzielnicy Mokotów została Marta Keller, a zawodnikiem Krzysztof Krygier. Najlepszą zawodniczką Urzędu Dzielnicy Mokotów była pani Beata Sieczko, a zawodnikiem Rafał Miastowski.

Zawody zostały rozegrane bez kłopotów i według obowiązujących przepisów. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie PZLA, a nad bezpieczeństwem zawodników ratownicy z Pogotowia Ratunkowego (ambulans), Straż Miejska, obsługa techniczna oraz pilot poruszający się na rowerze po trasie podczas przebiegu zawodów.

Bieg został sfinansowany przez Urzęd Dzielnicy Mokotów, a zorganizowała go firma ActiveSports.