Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Testy nowych listew w metrze

05-12-2018 22:40 | Autor: red.
W sierpniu na stacjach I linii metra Kabaty i Imielin zamontowano nowe listwy prowadzące dla niewidomych. To test nowych, ryflowanych metalowych prowadnic. Przez 12 miesięcy, czyli do sierpnia 2019 r. urzędnicy zbiorą opinie użytkowników metra na ich temat.

Nowe listwy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym zostały zamontowane na antresolach w południowych częściach dwóch ursynowskich stacji. Zastosowano na nich dwa wzory żłobienia – inne dla stacji Kabaty (wymieniono tam nieco ponad 117 metrów listew) oraz inne dla stacji Imielin (prawie 73 metry prowadnic). Testy zaplanowano na 12 miesięcy – konieczne jest ich zbadanie również w okresie jesienno-zimowym, gdy pada deszcz i śnieg. Pilotaż prowadzony jest przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz Urząd Dzielnicy Ursynów. Inicjatorem pilotażu jest Wojciech Malesa, koordynator do spraw dostępności w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl znajduje się ankieta, w której pasażerowie metra mogą wskazać, który rodzaj listew prowadzących uważają za lepszy.

Wróć

Inne artykuły

Drony wykryją nielegalne paleniska Stolica zaostrza walkę ze smogiem i trucicielami. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali wyposażeni w drony wykrywające miejsca spalania szkodliwych substancji. Nowe urządzenia przyspieszą kontrole i umożliwią interwencję w trudno dostępnych miejscach. Przewidziane są też dodatkowe patrole.
Jak warszawiacy oceniają swoje miasto? Warszawiacy lubią swoje miasto. Doceniają, że jest bezpieczne, dba o zieleń i jest przyjazne rowerzystom. Podkreślają wysoką jakość i rzetelność informacji o życiu w stolicy i wystawiają wysokie oceny komunikacji miejskiej.
100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości W 2018 r. comiesięczne zbiórki organizowane w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” pod hasłem „Patriotyzm mam we krwi - oddaję krew honorowo. 100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Ursynowian.
Nowa twarz w ursynowskim samorządzie Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Jakubem Berentem.