Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza pogoda

Sprawdź pogodę na 7 dni
-1°
-4°

Testy nowych listew w metrze

05-12-2018 22:40 | Autor: red.
W sierpniu na stacjach I linii metra Kabaty i Imielin zamontowano nowe listwy prowadzące dla niewidomych. To test nowych, ryflowanych metalowych prowadnic. Przez 12 miesięcy, czyli do sierpnia 2019 r. urzędnicy zbiorą opinie użytkowników metra na ich temat.

Nowe listwy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym zostały zamontowane na antresolach w południowych częściach dwóch ursynowskich stacji. Zastosowano na nich dwa wzory żłobienia – inne dla stacji Kabaty (wymieniono tam nieco ponad 117 metrów listew) oraz inne dla stacji Imielin (prawie 73 metry prowadnic). Testy zaplanowano na 12 miesięcy – konieczne jest ich zbadanie również w okresie jesienno-zimowym, gdy pada deszcz i śnieg. Pilotaż prowadzony jest przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz Urząd Dzielnicy Ursynów. Inicjatorem pilotażu jest Wojciech Malesa, koordynator do spraw dostępności w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Na stronie internetowej urzędu www.ursynow.pl znajduje się ankieta, w której pasażerowie metra mogą wskazać, który rodzaj listew prowadzących uważają za lepszy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA