Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Tydzień projektowy Erasmus+ w XLIX LO

19-03-2019 15:24 | Autor: red.
XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego od 1 września 2017 roku uczestniczy w Projekcie Erasmus+ Aktorstwo i Teatr w Europie - nowatorska ścieżka edukacji.

W ramach projektu, którego celem jest motywowanie uczniów do nauki poprzez zastosowanie aktorstwa i teatru jako alternatywnych metod nauczania uczniowie współpracują z rówieśnikami z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Holandii oraz Grecji. Koordynatorami projektu są: Cezary Serzysko - dyrektor szkoły oraz nauczyciele Kinga Siwek i Katarzyna Kwiatkowska.

W zeszłym tygodniu uczniowie z tych właśnie państw odwiedzili Polskę i wspólnie z uczniami XLIX LO mieli okazję pracować podczas tygodnia projektowego, poznawać wzajemnie swoje zwyczaje i poćwiczyć język angielski. Burmistrz dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz jego zastępca Krzysztof Skolimowski uczestniczyli w spotkaniu uczniów, nauczycieli oraz opiekunów projektu.

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.