Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°

Warsztaty dla szkół w Galerii Działań

06-03-2019 21:27 | Autor: red.
Zaproponowana sytuacja składa się z 8 interaktywnych stanowisk. Każde z nich współtworzy przestrzeń warsztatów, które – zgodnie z podtytułem – będą dotyczyć dwóch wątków: rozmowy o mnie i rozmowy o muzeum. Słowo rozmowa rozumiane jest dosłownie, ale też jako wszelkie formy aktywności pomiędzy zwiedzającymi w różnych językach sztuki.

Przy poszczególnych stanowiskach uczestnicy warsztatów będą: zastanawiać się nad takim problemami jak moje miejsce do marzeń czy ważne dla mnie słowo; spróbują doznania węchowe zamienić na formy wizualne; przeprowadzą rozmowę bez słów; a na koniec skonstruują własną wizję muzeum. W rezultacie podczas zajęć będziemy mogli nie tylko dyskutować o tym, czym jest tradycyjne i nowoczesne muzeum, ale także poznać, jakiego muzeum oczekują uczestnicy zajęć, którzy przez to będą mogli się włączyć w dyskusję m. in. o nowo powstającym muzeum w Sulejówku

Wszystkie te rozważania ułatwi zarówno, twórcza aktywność stanowiąca integralną część każdego stanowiska, jak też obiekty historyczne takie jak m. in. oryginalne nagranie głosu Józefa Piłsudskiego, które dopełnią i uatrakcyjnią przekaz i pozwolą poszerzyć spectrum poszczególnych aktywności.

W ten sposób uczestnicy warsztatów, którzy będą mogli w każdym miejscu ekspozycji przedstawić swój punkt widzenia lub pozostawić przedmiot, w ich opinii wart uwagi, będą mieli okazję rozbudzić w sobie aktywne postawy wobec sztuki i muzeum, by w przyszłości mogli je kształtować, a nie tylko biernie zwiedzać.

Forma i problematyka warsztatów korespondują z międzynarodową wystawą sztuki geometrycznej „Interdiscursive Non – Objective”, która jest równocześnie prezentowana w Galerii.

Warsztaty poprowadzą twórcy projektu „Wielość rzeczywistości” Janusz Byszewski i Beata Nessel Łukasik.

Warsztaty przygotowano we współpracy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a zrealizowano dzięki wsparciu Wydziału Kultury m. st. Warszawy dla Dzielnicy Ursynów.

Galeria Działań SMB Imielin, ul. Marco Polo 1, tel. 22  643 65 37

Wróć

Inne artykuły

E-parkowanie zaoszczędzi czas kierowców Kierowcy będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum Warszawy. Drogowcy ogłosili dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Mobilna aplikacja obejmie aż 30 tys. miejsc postojowych i będzie jednym z pierwszych takich systemów na świecie
Kredyt na lewe papiery Policjanci z mokotowskiego wydziału przestępczości gospodarczej zatrzymali i przedstawili zarzut wyłudzenia kredytu Magdalenie P. Kobieta tłumaczyła się, że zaciągnęła pożyczkę w kwocie około 50.000 zł na spłatę innych kredytów, za namową byłego partnera. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
#StopPrzedeptom – zgłoszenia tylko do końca kwietnia Tylko do końca kwietnia trwa akcja #StopPrzedeptom, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub poprzez odtworzenie trawników.
Dorożkarnia z certyfikatem Miejsca Aktywności Lokalnej Na Siekierkach fajnie jest. Wieloletni mieszkańcy dobrze o tym wiedzą. Od blisko 20 lat, czyli od czasu, kiedy Dorożkarnia pojawiła się tutaj (pierwsza siedziba to ul. Kątna), obserwujemy jak osiedle się zmienia. Niezwykłą wartością i wciąż odkrywanym potencjałem są jego Mieszkańcy.