Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Więcej kompostowników w Warszawie

13-10-2021 21:08 | Autor: red.
W dniu 7 października odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli warszawskich struktur Polski 2050, w której wzięli udział radni Donata Rapacka i Paweł Lenarczyk oraz Katarzyna Jagiełło, ekspertka ds. ekologii Polski 2050.

W trakcie spotkania została przedstawiona propozycja warszawskich struktur dotycząca kompostowników w parkach oraz na terenach zieleni zarządzanych przez dzielnice. Pismo w tej sprawie trafiło także do władz Ursynowa.

- Zwróciliśmy się do wszystkich warszawskich dzielnic, aby już w tym roku w wielu miejscach w Warszawie pojawiły się kompostowniki. Aktywność Zarządu Zieleni w tym zakresie traktujemy jako krok w dobrym kierunku, ale niewystarczający w skali tak dużego miasta jak Warszawa. Dlatego we wszystkich dzielnicach przedstawiciele Polski 2050 apelują o rozszerzenie działań związanych z kompostownikami. Ufam, że mądrzy i myślący ekologicznie przedstawiciele warszawskiego samorządu na nasz apel odpowiedzą pozytywnie - powiedział Paweł Lenarczyk, radny Polski 2050.

Korzyści wynikające z wykorzystania kompostowników to m.in.:

– oszczędności w przy wywożeniu liści, trawy;

– przetwarzanie materiału bio na miejscu;

– możliwość wykorzystania kompostu na wiosnę jako nawóz dla drzew i krzewów w parkach;

– ziemia zmieszana z kompostem jest lżejsza i lepiej zatrzymuje wodę (do 9 litrów wody na m2).

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA