Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

9°
4°
Radni już po ślubowaniu To już koniec fetowania wygranej w wyborach i pławienia się w błogim nastroju sukcesu. Nawet nie miesiąc, ale niespełna trzy tygodnie "miodowe" właśnie się skończyły wraz z potwierdzeniem słowem "Ślubuję" roty ślubowania, wypowiedzianym przez radnych Ursynowa w dniu 9 listopada podczas I sesji nowo wybranej Rady.
Refleksje po setnej rocznicy Niepodległości Od kilku lat zastanawiałem się, jak będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyobrażałem sobie, że władze państwowe uczynią ten dzień niezapomnianym, m. in. przez stworzenie jubileuszowych obiektów, które przez lata, a może przez stulecia przypominać będą Polakom o tym doniosłym fakcie.
Czarne chmury nad organizatorem zakładów wyścigowych Zakłady wzajemne zaliczane są do szeroko rozumianego hazardu, czyli typowania i obstawiania pieniędzy na wynik konkretnego wydarzenia, najczęściej sportowego. Organizacją i sprzedażą zakładów na wyścigi konne, m. in. na torze Służewiec zajmuje się Traf, spółka z grupy kapitałowej Totalizatora Sportowego. Nad spółką zbierają się ostatnio czarne chmury.
Pomników stawianie i zwalanie Podobno najstarsza piramida egipska, znajdująca się w Sakkarze, powstała około roku 2630 przed naszą erą. Wedle wierzeń ówczesnych Egipcjan, piramidy miały pomóc zmarłym władcom we wspięciu się do nieba. W okresie ponad 4000 lat owe imponujące budowle były systematycznie rabowane i dewastowane. Niemniej, do dziś turyści mogą się zachwycać wznoszącą się na blisko 147 metrów Wielką Piramidą Cheopsa w Gizie i nikt nie zamierza jej burzyć. Odnosząc zaś ten problem pro domo sua, warto się zastanowić, jakie jest podejście do roli wszelkiego rodzaju pomników w Warszawie.
Jak powstała Disco Poland Jaki nurt króluje obecnie w muzyce rozrywkowej w naszym kraju? Pop, soul, blues, rock, a może hip hop? Cieszący się zaufaniem obywateli ośrodek badania opinii publicznej CBOS przeprowadził badanie o preferencjach muzycznych Polaków.
Stołeczność Warszawy po 123 latach niewoli Dom Spotkań z Historią w 2010 r. wydał album pt. „Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 r. na fotografiach Willy’ego Römera”. Dobre technicznie fotografie przedstawiają nasze miasto u progu Niepodległości. Jest to obraz bardzo smutny, jakże różny od obecnego wyglądu stolicy Polski.
Rosłem razem z Niepodległą Wywiad z naszym sąsiadem, stulatkiem Kazimierzem Laskowskim.
Szczepieńcy kontra odszczepieńcy... Sprawa szczepień obowiązkowych stała się ostatnio w mediach tematem numer jeden. Generalnie spór toczy się o to, czy szczepionka przeciwko odrze pomaga, czy też szkodzi. Badania naukowe potwierdzają skuteczność szczepień, podobnie jak statystyki. Nie do wszystkich jednak nauka i rzetelna analiza danych trafia.
Przed radnymi czas pracy Burzliwa kampania wyborcza zakończona, radni zostali wybrani. Rozważania czy szczęściarze czy pechowcy, czy wyniki dobre czy złe, kto mógłby być, a nie jest – nie wniosą już nic nowego i nie warto się teraz nimi emocjonować. Oczywiście refleksje są potrzebne, jednak nieco później. Obecnie najważniejsze są negocjacje koalicyjne, przymiarki do obsadzenia komisji, funkcji, stanowisk. Wyniki poznamy już wkrótce.
Kolejny etap prac na Rosoła Ruszył kolejny etap prac modernizacyjnych ulicy Rosoła polegający na wybudowaniu wschodniej jezdni tej ulicy. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 5 listopada o godzinie 22.
PO wygrała przez K.O. Tak jak w tradycyjnym porzekadle "święta, święta i po świętach", burzliwy okres ostatnich miesięcy kampanijnych i przedwyborczych dobiegł końca. Po godzinach niepewności okazało się, że na Ursynowie samodzielną większość uzyskała Koalicja Obywatelska czyli Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną, otrzymując w Radzie Dzielnicy 13 spośród 25 mandatów. Pozostałe 12 mandatów obejmą radni Prawa i Sprawiedliwości, koalicji Projektu Ursynów z Inicjatywą Mieszkańców Ursynowa oraz koalicja Naszego Ursynowa z Otwartym Ursynowem.
To była manifestacja społecznego oporu! Z Tomaszem Sieradzem, liderem ursynowskiej PO o wyborach.

Aktualności

Zakopower ma POWER!
czytaj dalej
Piszemy pod dyktando Bralczyka!
czytaj dalej
Rosłem razem z Niepodległą
czytaj dalej
Budowa obwodnicy i zmiany w ruchu na Ursynowie
czytaj dalej
„Garażówka” skazana na sukces
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Na drodze do Niepodległości - listopad 1918 r.
czytaj dalej
Szczepieńcy kontra odszczepieńcy...
czytaj dalej
Przed radnymi czas pracy
czytaj dalej
Qui pro quo wokół Pałacu Saskiego
czytaj dalej
Ratusze Warszawy – Ursus (XII)
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Zwycięskie starcie Metra z Czołgiem
czytaj dalej
Wielki finał Nordic Walking na Ursynowie
czytaj dalej
Metro zwycięża w domu!
czytaj dalej
Aleksander Wielki!
czytaj dalej
Polski arab pod włoskim dżokejem uciszył paryski tor Longchamp
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Filmowe ślady historii
czytaj dalej
Artyści i niepodległość Polski
czytaj dalej
Architektura drewniana, cerkwie i kościółki
czytaj dalej
Ten się trzyma!
czytaj dalej
Krucjaty przeciwko... „Klerowi”
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

Orzeł Biały i czasy chwały
czytaj dalej
Świętujmy ponad podziałami!
czytaj dalej
TU ZNALAZŁEM PRZYJACIELA
czytaj dalej
Póki życia, póty nadziei...
czytaj dalej
Zachować w pamięci
czytaj dalej
Zobacz więcej