Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
20°
Muzyczne uniesienie Ursynowa Pomimo kiepskiej deszczowej pogody z rzadka rozświetlanej chwilami słonecznymi, ursynowianie tłumnie przybyli na dwa koncerty, zorganizowane w niedzielę 15 lipca przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Pierwszy z nich to popołudniowy recital fortepianowy Marka Brachy w Parku przy Bażantarni. Dla czujących niedosyt wrażeń muzycznych i chcących usłyszeć coś lżejszego, został przygotowany obok Urzędu Dzielnicy koncert „O Sole Mio”, poświęcony muzyce włoskiej.
Niemcewicz godzien na Ursynowie pomnika! Wydanie – z inicjatywy Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza Dzielnicy Ursynów – przez Oficynę Wydawniczą ASPRA Jana Rodzima popularnej biografii J.U Niemcewicza, pióra Leona Przemskiego, ilustrowanej interesująco przez Barbarę Kuropiejską- Przybyszewską wzbogaca udział społeczeństwa obywatelskiego Ursynowa w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Cynamonowa i Dereniowa – będzie ankieta i zmiana! Przebudowa ulicy Cynamonowej i Dereniowej to projekt zwycięski w Budżecie Partycypacyjnym, realizowany w tej kadencji samorządu. Możemy mieć pretensję do włodarzy dzielnicy o to, że realizują takie pomysły lub o to, jak je realizują, ale to nie zmieni rzeczywistości, a przedmiotowe ulice ani drgną, aby być tymi, które pamiętamy z lat dziewięcdziesiątych.
Gdy wszystko idzie jak z nut... Z Przemysławem Babiarzem – nie tylko o jego wokalnym talencie.
Na prawo most, na lewo most... Tempo rozbudowy jest ostatnio w Warszawie naprawdę imponujące i nic dziwnego, że gdy przychodzi odwiedzić nasze miasto jego dawnym mieszkańcom, rezydującym od lat za granicą, są oni po prostu zaszokowani zmianami i uważają, że stolica Polski jest dziś nie do poznania, więc niełatwo im się poruszać po znanych niegdyś zakamarkach. I gdyby nie wciąż dominujący w centrum Pałac Kultury i Nauki, to starzy warszawiacy musieliby się zgubić w nowym układzie budynków i ulic. Tym bardziej, że – chociażby w ramach dekomunizacji – pozmieniały się nazwy.
Żebyśmy nie wylecieli z zakrętu na zbity pysk... Rozmawiamy z Andrzejem Celińskim z Ursynowa, kandydatem SLD na prezydenta Warszawy.
Przynajmniej kawałek Płaskowickiej (może) będzie dwujezdniowy Zaniedbania planistów wciąż dają się we znaki, ale jest nadzieja, że ulica Filipiny Płaskowickiej stanie się przestronniejsza i znikną dotychczasowe korki.
Szkodliwy zamęt wokół niezwykłego akwenu Istnieją jeszcze, chociaż w znacznej mierze w stanie coraz bardziej nadwerężonym, cenne wartości, które powinny być - zgodnie z potrzebami współczesności i przyszłości - zagospodarowane w toku urządzenia Warszawy i jej otoczenia. Są to m. in. – tworzące podstawę ekosystemu - naturalne cieki wodne, jeziorka, stawy, zieleń w postaci parków, skwerów, lasów miejskich.
Burmistrz apeluje do wojewody Burmistrz Ursynowa Robert Kempa skierował we wtorek (3 lipca) do Wojewody Mazowieckiego kolejne pismo w sprawie nieblokowania dalszej modernizacji ul. Rosoła.
Patryk Jaki: konieczne uczciwe zarządzanie stolicą Sala kinowa ursynowskiego Domu Sztuki w poniedziałkowy wieczór 2 lipca wypełniła się po brzegi zwolennikami i przeciwnikami Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Spora grupa zainteresowanych uczestników musiała przysłuchiwać się w hallu przed wejściem do sali.
"Nie" dla spalin, chcemy filtrów – żądają mieszkańcy... Sobota 23 czerwca 2018 r. stała się dniem ważnego wydarzenia społecznego na Ursynowie. W pobliżu niedawno przeniesionego "Bazarku Na Dołku", przy podziemnym skrzyżowaniu budowanego tunelu POW i tunelu metra, odbyło się protestacyjne spotkanie mieszkańców, nie zgadzających się z polityką władz odpowiedzialnych za budowę POW.

Aktualności

Gdy wszystko idzie jak z nut...
czytaj dalej
Murale przy stacjach metra już gotowe !
czytaj dalej
Cynamonowa i Dereniowa – będzie ankieta i zmiana!
czytaj dalej
Ruszy zielona i rowerowa fala
czytaj dalej
Bez taryfy ulgowej dla nieuczciwych przewoźników
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Szkodliwy zamęt wokół niezwykłego akwenu
czytaj dalej
Ratusze Warszawy – Ochota (VI)
czytaj dalej
Irena Kirszenstein-Szewińska sama stworzyła całą epokę historii Polski
czytaj dalej
Prawa autorskie w ogniu dyskusji
czytaj dalej
Patryk Jaki: konieczne uczciwe zarządzanie stolicą
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

W niedzielę galopem na Służewiec
czytaj dalej
Puchar Przechodni Metra zostaje na rok na Ursynowie!
czytaj dalej
Bieg Ursynowa - święto sportu dla wszystkich - NOWE ZDJĘCIA!
czytaj dalej
Wyścigowe triki na Służewcu...
czytaj dalej
Ursynowski Miś osiągnął pełnoletność!
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Prezentacje, prezentacje…
czytaj dalej
„Parkopawiem” z Ursynowa do Japonii
czytaj dalej
Musica Nova w Galerii Działań
czytaj dalej
Studio trzydziestoletnie
czytaj dalej
Wyjątkowa okazja: Koncert Janka Traczyka
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

W służbie zdrowia coś drgnęło
czytaj dalej
Ostra licytacja w grze o Warszawę...
czytaj dalej
Obywatelskie rządy najlepsze
czytaj dalej
Dbajmy o pamięć
czytaj dalej
Facebóg wie, że pieniądz nie śmierdzi
czytaj dalej
Zobacz więcej