Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

28°
16°
Ursynowskie komitety lokalne chcą władzy Dążenie do sprawowania władzy oceniane jest często negatywnie, a przynajmniej niezbyt pochlebnie. Wielu osobom kojarzy się to z karierowiczostwem, chęcią eksponowania siebie, zaspokojenia własnej pychy, a nawet dotarcia do źródeł korzyści materialnych - niekoniecznie w sposób zgodny z prawem. Bywa tak, ale bywa również inaczej, gdy motorem działania jest lub również jest - zamiar zrealizowania jakichś społecznych celów ukierunkowanych na szerszy krąg osób.
Kandydaci na prezydenta Warszawy znów na Ursynowie Początek tygodnia znów zaowocował ważnymi wizytami na Ursynowie. W poniedziałek 17 września swój briefing prasowy realizował kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki w towarzystwie Piotra Guziała. We wtorek 18 września gościliśmy konkurencyjnego kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.
Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie W czwartkowe popołudnie 13 września rozpoczął się kolejny cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami Ursynowa. Początek na Imielinie, w dalszej kolejności namiot pojawi się na Kabatach, obok DOK-u przy ul. Kajakowej i przy stacji metra Ursynów. Spotkania tego typu organizowane są już od 2015 roku i wywołują duże zainteresowanie mieszkańców.
Jaki pedał nacisnąć najmocniej? Mądrzy ludzie powiadają, że zamiast trudzić się wybieraniem najwłaściwszych kandydatów do samorządu lokalnego oraz do parlamentu, lepiej powołać jeden organ centralny w postaci Ministerstwa Zdrowia, Szczęścia i Wszystkiego Najlepszego, które w mig rozwiązywałoby wszelkie problemy.
Oto jestem dla Was Mam plan odnoszący się do Ursynowa, chyba możliwy do zrealizowania. Chcę poprzeć dwie ciekawe inicjatywy, zgłoszone swego czasu przez mojego redakcyjnego kolegę prof. Lecha Królikowskiego. Mam również kilka własnych inicjatyw, które będę chciał zrealizować.
Na Ursynowie praca wre Budowa ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, a faktycznie tunelu biegnącego wzdłuż ul. Filipiny Płaskowickiej, rozpoczęła się w marcu 2017 roku, zaś zakończenie prac zaplanowane jest na sierpień 2020. Jeszcze przed rozpoczęciem prac wystąpiły znaczne opóźnienia w zakresie prac przygotowawczych.
Jak to z rozbudową TESCO kiedyś się zaczęło Prawda o inwestycji Tesco na Kabatach jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje. Plany rozbudowy hipermarketu do monstrualnych rozmiarów mają drugie dno, o którym promujący się przed nadchodzącymi wyborami czynownicy partyjni oraz ich odpowiednicy z lokalnych stowarzyszeń nie mają bladego pojęcia.
Walka o prezydenturę Warszawy, komitety wyborcze intensywnie szukają podpisów Zbliżające się wybory samorządowe wywołują coraz większe emocje. Termin ich jest bliski, zaplanowany na 21 października. Komitety wyborcze zostały już zgłoszone i zarejestrowane.
Uroczysta sesja Rady Dzielnicy Ursynów Odczytana przez wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Ursynów Ewę Cygańską uchwała podkreślająca znaczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była zasadniczym punktem uroczystej sesji Rady w dniu 1 września i jednocześnie ważnym elementem lokalnych obchodów tej okrągłej rocznicy.
Jak użytkowanie wieczyste zmienia się we własność Sejm i Senat uchwaliły ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. W dniu 27 lipca ustawę przekazano prezydentowi RP, który podpisał ją w miniony wtorek. Ten od dawna oczekiwany akt prawny wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

Aktualności

Jesienny namiot burmistrza Kempy na Imielinie
czytaj dalej
Na co dzień zmaga się ze smogiem. Może pomoże w walce o filtry?
czytaj dalej
100 lat dla Miejsca Aktywności Lokalnej!
czytaj dalej
Urodziny rówieśnika Niepodległej Polski
czytaj dalej
Wybudowali – i jeszcze wybudują!
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

100 lat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
czytaj dalej
Uroczysta sesja Rady Dzielnicy Ursynów
czytaj dalej
Ursynowski Matrix
czytaj dalej
W trosce o rozwój zrównoważony
czytaj dalej
Jak użytkowanie wieczyste zmienia się we własność
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Nagroda Europy pojechała do Francji
czytaj dalej
Wojciech Szczucki dalej będzie prowadził KS Metro
czytaj dalej
Dzień Arabski na Służewcu w skromnym wydaniu
czytaj dalej
Pompka Królaka dla Banaszka!
czytaj dalej
Va Bank wypływa na szerokie wody
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Marek Gaszyński – radiowiec-legenda
czytaj dalej
Zbigniew Nowosadzki - Syros
czytaj dalej
Wystawa DZIEŃ I NOC w Galerii Działań
czytaj dalej
Armaty ukryte w kwiatach
czytaj dalej
Deszczowo – jazzowo w Konstancinie-Jeziornie
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

Na pożegnanie lata
czytaj dalej
Czy naprawdę odłożymy Internet ad ACTA?
czytaj dalej
ANTEK NA KOLSKIEJ
czytaj dalej
Walka o platformę prawa i sprawiedliwości
czytaj dalej
Żeby nam demokracja nie umarła...
czytaj dalej
Zobacz więcej