Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

-1°
-4°
Półmetek ursynowskiego odcinka POW W marcu 2019 r. wejdziemy w trzeci rok prac związanych z budową ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Pierwsze grodzenia terenu i ziemne prace przygotowawcze w rejonie ówczesnego ronda im. Krystyny Krahelskiej (skrzyżowanie al. KEN i ul. Płaskowickiej) oraz przygotowanie innych odcinków POW rozpoczęły się z początkiem marca 2017 r.
Nowa twarz w ursynowskim samorządzie Rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa Jakubem Berentem.
Ursynowski fenomen – urodziny KS Metro Warszawa Jest rok 1994, z inicjatywy Dariusza Kopaniaka na warszawskim Ursynowie powstaje mały siatkarski ośrodek szkoleniowy – Klub Sportowy „Metro” Warszawa. Jako pierwsza istnieć zaczyna sekcja chłopców i już od początku ma ambitne plany - wkroczyć między dwa, już od dawna prężnie działające, kluby sportowe - MOS Wola i MDK Warszawa. Nowy warszawski klub sportowy wstąpił do siatkarskiego środowiska w 1995 roku, kiedy to oficjalnie po raz pierwszy staje do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Chcecie to wierzcie, chcecie – nie wierzcie Kto zna tylko jedną prawdę, musi wiele kłamać – stwierdził polsko-czeski kpiarz żydowskiego pochodzenia Gabriel Laub, zaś rosyjski pisarz Antoni Czechow trafnie spostrzegł, iż nowego kłamstwa słucha się chętniej niż starej prawdy. Te dwa przemyślenia warto wziąć pod uwagę na początku 2019 roku, gdy zalewa nas morze obietnic, deklaracji i zarządzeń ze strony polityków najróżniejszej maści.
A to Polska właśnie... Przez trzy tygodnie wydawniczej przerwy nazbierało się tyle, że nie bardzo wiem od czego zacząć. Może od początku. Święta Bożego Narodzenia jak to święta – poza wigilią nuda, obżarstwo, dłużyzny, po prostu brak akcji. Aliści moja mieszkająca od 15 lat w Londynie córka, obywatelka świata, obchodziła 1 stycznia okrągłe urodziny i na tę okoliczność zarezerwowała nam ośmiodniowy pobyt w jednym z ośrodków wczasowych w uzdrowisku Krynica Zdrój.
Warszawska walka ze smogiem Trzy razy więcej pieniędzy na walkę ze smogiem, 12 tys. zł dla wszystkich warszawiaków chcących wymienić piece. Nowe stacje pomiarowe i czujniki powietrza, intensyfikacja zazieleniania ulic oraz lepsza organizacja pracy służb miejskich. To priorytety dla Warszawy w walce ze smogiem.
Al. KEN – żółta kartka dla zielonej fali Dla kierowców zatłoczonego Ursynowa zapowiedziane w połowie 2016 r. uruchomienie tak zwanej "zielonej fali" w al. Komisji Edukacji Narodowej stało się nadzieją i długo oczekiwaną szansą łatwiejszego przejazdu do pracy i powrotów do domu. Od momentu uruchomienia nowej koordynacji ruchu upłynęło już sporo czasu.
Człowiek północy człowiekiem południa Maciej Mazur poddany wywiadowi wydobywczemu.
Nowy ratusz ma powstać jak najszybciej Rozmawiamy z burmistrzem Mokotowa Rafałem Miastowskim.
Starzy wygrali wojnę o Związek Walki Młodych Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne wojewody mazowieckiego i podtrzymał wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o uchyleniu ponad 40 zarządzeń wojewody zmieniających nazwy ulic w Warszawie. Wyroki NSA są prawomocne.
Nocna sesja samorządowa na Ursynowie i wybór nowych władz Burzliwy okres wyborczy również na Ursynowie wreszcie się zakończył. Emocje związane z wyborem radnych tak naprawdę były wstępem do pełnych napięć, kontrowersji i niespodzianek dalszych negocjacji związanych z wyborem Zarządu Dzielnicy. Ostatecznie jego pełny skład poznaliśmy około pierwszej w nocy w środę 5 grudnia.

Aktualności

Nowa twarz w ursynowskim samorządzie
czytaj dalej
Ostatnia szansa na pomoc bezdomnym zwierzętom
czytaj dalej
Oddaj choinkę do recyklingu
czytaj dalej
Warszawska walka ze smogiem
czytaj dalej
Człowiek północy człowiekiem południa
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Al. KEN – żółta kartka dla zielonej fali
czytaj dalej
Starzy wygrali wojnę o Związek Walki Młodych
czytaj dalej
Niebezpieczne światła skrzyżowania Cynamonowej i Ciszewskiego
czytaj dalej
100-lecie Urzędu Patentowego RP
czytaj dalej
Nocna sesja samorządowa na Ursynowie i wybór nowych władz
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Cykl turniejów badmintonowych
czytaj dalej
Drugą rundę Metro zaczęło od zwycięstwa
czytaj dalej
Bokserski triumf Warszawy
czytaj dalej
Metro nie podbiło twierdzy Kortowo
czytaj dalej
Sezon małych radości i wielkich rozczarowań
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Młynarski nieśmiertelny
czytaj dalej
Poszukiwania w czasie
czytaj dalej
Twarze Wojnarowskiego
czytaj dalej
W Domu Sztuki owacje na stojąco
czytaj dalej
Artyści artystom w Skolimowie
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

STANOWCZY PROTEST W IMIENIU DZBANÓW
czytaj dalej
Rzeczpospolita Anielska (marzenie)
czytaj dalej
Mózgów pranie nie ustanie?
czytaj dalej
Świąteczne wróżby
czytaj dalej
SUCHAR ŚWIĄTECZNY
czytaj dalej
Zobacz więcej