Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

14°
11°
Szpital Południowy bez pediatrii, rodzice walczą o oddział – podpisz petycję! W szumnie zapowiadanym Szpitalu Południowym, który powstaje właśnie u zbiegu ul. Pileckiego oraz Gandhi, i który to miał być lekiem na całe zło Ursynowa i Wilanowa ma zabraknąć oddziału dziecięcego. Rodzice głośno protestują w tej sprawie i zachęcają do podpisywania petycji, pod którą swój podpis złożyło już elektronicznie blisko 1300 osób, a drugie tyle podpisało się w wersji papierowej. Zbiórka podpisów trwa do końca września.
Stolica zarabia miliardy na turystyce Wkład turystyki w PKB stolicy wyniósł w 2016 r. ponad 15 miliardów złotych. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które dokonało takich szacunków. Tę i wiele innych informacji można znaleźć w najnowszym wydaniu raportu opracowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki (SBT).
Zamierzam zwrócić Spółdzielnię mieszkańcom Wywiad z Arturem Waczko, prezesem SM Na Skraju.
Zieleń i czystość – to podstawa Wywiad z zastępcą burmistrza Ursynowa Piotrem Zalewskim.
Pierwszy MAL na Ursynowie już otwarty W czwartek 7 września do Domu Sąsiedzkiego przy ul. Kłobuckiej 14 zawitało wielu znakomitych gości – mieszkańców osiedla Wyczółki, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zarządu dzielnicy Ursynów, ursynowskich radnych, instytucji i placówek z terenu Ursynowa.
VI Wielka Ursynowska amatorów biegania Równo o 10:00 w niedzielę 10 września burmistrz Robert Kempa wystrzelił z pistoletu dając znak trzystu pięćdziesięciu biegaczom by ruszyli na trasę na terenie wyścigów konnych. Pięciokilometrową pętlę najszybsi pokonali w niecałe osiemnaście minut.
Dokąd zmierzają polskie wyścigi konne? W 1988 roku topowy wówczas polski satyryk wygłosił podczas festiwalu piosenki w Opolu entuzjastycznie przyjęty przez publiczność slogan, że są na świecie kraje rozwijające się i zwijające. Było to odniesienie do odchodzącej w niebyt PRL. Dzisiaj slogan ten pasuje jak ulał do polskich wyścigów konnych.
Nie każdy gołąbek jest gołąbkiem pokoju... Za nami wyjątkowo przyjemny weekend w Warszawie, ubarwiony Świętem Wisły i wieczornym żeglowaniem po rzece, o której sobie dopiero w ostatnim czasie przypomniano. Pod urokiem nadwiślańskich bulwarów był nawet gość honorowy Święta, światowiec w całym tego słowa znaczeniu, brodaty podróżnik Aleksander Doba, który przepływając kajakiem Atlantyk, odczuł na własnej skórze, co to znaczy bezkres oceanów.
Finał ważnych inwestycji coraz bliżej Mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.
Edyta Geppert rozpocznie nowy Rok Kulturalny Rozmowa z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko
Statyny – leki czy trucizna? Już od ponad 30 lat producenci statyn (leków antycholesterolowych) księgują zyski liczone w dziesiątkach miliardów dolarów rocznie. Za komercyjnym sukcesem tych specyfików stoi histeryczny lęk przed cholesterolem, który od lat siedemdziesiątych XX wieku wtłacza w głowy lekarzy i pacjentów przemysł farmaceutyczny.
Ulica Roentgena z nową nawierzchnią Od środy kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą Roentgena. Prace trwały od piątku i są częścią większych robót w tym rejonie, w ramach których remontowana jest droga dla rowerów i chodniki.

Aktualności

Stolica zarabia miliardy na turystyce
czytaj dalej
Zamierzam zwrócić Spółdzielnię mieszkańcom
czytaj dalej
Pracowite wakacje z pożytkiem dla dzieci!
czytaj dalej
Zieleń i czystość – to podstawa
czytaj dalej
II Ursynowski Festiwal Wolontariatu
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Odkrywanie Rosji na nowo, część 1 – Nowogród Wielki
czytaj dalej
Czarny dym i ludzie w maskach. Tylko happening czy realne zagrożenia z tunelu POW?
czytaj dalej
Dom „Zośki” w Zalesiu Dolnym
czytaj dalej
Nowy park w Wilanowie
czytaj dalej
Pociągi specjalne mieli Hitler, Mao Zedong, Kim Ir Sen...
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Klub Skra ma paść do końca września...
czytaj dalej
Niezwyciężona Shannon Queen
czytaj dalej
Onkobieg już 3 września
czytaj dalej
Wielkie święto konia arabskiego na Służewcu
czytaj dalej
Góra Kalwaria zdobyta przez kolarzy
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Na zakończenie – flamenco
czytaj dalej
Jazz w plenerze
czytaj dalej
TurBiKon na Starówce
czytaj dalej
Festiwal w Rowach
czytaj dalej
Bezpłatne warsztaty - Rodzinne lato w Parku z Kluboteką
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

Partyjny front jedności narodu...
czytaj dalej
O nakręcaniu spirali euforii i nienawiści
czytaj dalej
Warszawa rośnie...
czytaj dalej
BEATA SZYDŁO CZŁOWIEKIEM ROKU
czytaj dalej
Solidarność – słowo, które straciło sens
czytaj dalej
Zobacz więcej