Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
12°
VI Dzień Cichociemnych już za nami! W ostatnią niedzielę odbyła się szósta edycja Dnia Cichociemnych. Dzielnica Ursynów we współpracy z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej i Fundacją Edukacji dla Bezpieczeństwa już od 6 lat kontynuuje działania mające na celu propagowanie bohaterskich dokonań Cichociemnych Spadochroniarzy AK.
Poland Bike XC na Ursynowie Kolorowy peleton Poland Bike ponownie zawitał na Ursynów. Miłośnicy dwóch kółek rywalizowali w zawodach Poland Bike XC na Kopie Cwila. Na starcie stawiło się blisko 200 kolarzy. Tych małych i dużych. Impreza zorganizowana przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy była zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2018.
Wiosenny namiot burmistrza – ostatnie spotkania: Kłobucka i Natolin Pracowity miesiąc spotkań burmistrza Roberta Kempy z mieszkańcami Ursynowa dobiegł końca. Osiem dwugodzinnych spotkań, w tym dwa w tym tygodniu: w poniedziałek na ul. Kłobuckiej i we wtorek przy stacji metra Natolin, owocowały podobną nutą: czasem podziękowań i zadowolenia, jednak najczęściej niespełnienia potrzeb i oczekiwań, a niekiedy nawet żądań.
Pasy rowerowe do wymiany! Minęły 2 lata od kiedy na Ursynowie utworzono na ul. Cynamonowej pierwsze pasy rowerowe. Ten eksperyment miał zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów i jednocześnie ograniczyć ruch samochodowy w dzielnicy. Po ostatniej zimie malowane na jezdni pasy niemal całkowicie się już zatarły, podobnie jak i korzyści, które miały nam ze sobą przynieść.
Czeka nas weekend wyjątkowych atrakcji! Rozmawiamy z zastępcą burmistrza Ursynowa Łukaszem Ciołko.
Jak to z Placem Piłsudskiego bywało... Obecny Plac Piłsudskiego powstał w pasie siedemnastowiecznych fortyfikacji, tzw. Wałów Zygmuntowskich. Dla ich realizacji (1621 r.) wykupiono pas ziemi wokół Starej Warszawy i jej przedmieść. Po ustaniu tureckiego zagrożenia, w pasie dawnych fortyfikacji powstał cały szereg magnackich rezydencji. W tym konkretnym miejscu powstała rezydencja Morsztynów.
Czyżby w Warszawie pedały górą? Wychodząc z domu, zawsze spoglądam z czułością na pięć rowerów, zaparkowanych pod wiatą, bo wiem, że te nowoczesne bicykle służą do relaksowych przejażdżek po leśnych duktach i na pewno nie kojarzą mi się z koniecznością przebijania się przez warszawskie korki.
Czarno widzę Biały Dom Nie lubię polityki w ogóle, a międzynarodowej w szczególności. To prawdziwe bagno wypełnione kłamstwem, obłudą i hipokryzją. Uprawiając jednak mój zawód, nie sposób od tego tematu całkowicie uciec. Trafiają się bowiem wydarzenia, które mogą realnie wpłynąć na losy całego świata i całej ludzkiej populacji. Bliski Wschód od zawsze był punktem zapalnym, a od 2010 r., czyli od wybuchu "Arabskiej Wiosny", region ten stał się prawdziwą beczką prochu.
Rowy forteczne, magiczne miejsce na mapie Ursynowa Ostatnio, korzystając z uroków wiosennego słońca, dosłownie w parę minut dojechałem rowerem z Ursynowa Północnego do niepowtarzalnej enklawy zabudowywanego obecnie fortu „Służew” i po chwili znalazłem się w jakże innej, niespodziewanej rzeczywistości – na przyszłym szlaku urokliwych spacerów, ciągnących się wzdłuż głębokich rowów fortecznych, których niegdyś miała bronić 200-osobowa załoga.
Szpital Południowy coraz bliżej – wiecha zawieszona Prace na budowie Szpitala Południowego weszły w decydujący etap. Gotowy jest stan surowy, budynek jest pod dachem. W piątek na szczycie budynku zawieszono wiechę. Jak zadeklarowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, placówka będzie gotowa w 2019 roku.
Jeszcze będziemy błogosławić POW! Z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, obserwujących budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, od początku roku nastąpiło znaczące przyspieszenie prac. Wygrodzenie nowych terenów, zmiana w wielu miejscach organizacji ruchu, montaż prętów zbrojeniowych i wylewanie wielkich ilości betonu w pobliżu odsłoniętego tunelu metra przy al. KEN, a ostatnio udostępnienie przez Zamawiającego placu zajmowanego dotychczas przez "Bazarek na Dołku" – to wyraźne oznaki ożywienia aktywności.

Aktualności

Chcemy wydłużenia godzin pracy urzędu!
czytaj dalej
Galeria Komiksu w DOK Ursynów
czytaj dalej
Kolejne 9 tysięcy sadzonek dla ursynowian
czytaj dalej
45-lecie „Promnych” w Arenie Ursynów
czytaj dalej
Odmłodzić dinozaury na Olkówku!
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Moda na jazdę rowerem ma swoje konsekwencje
czytaj dalej
Gdzie jesteś Kaju Godek, gdzie jesteście kapłani?
czytaj dalej
Tam gdzie rum jest tańszy niż woda
czytaj dalej
Ratusze Warszawy – Białołęka (III)
czytaj dalej
Kalendarium Niepodległości - kwiecień 1918
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Srebrni juniorzy KS Metro uhonorowani przez dzielnicę
czytaj dalej
Varese wygrał w rytmie Mazura
czytaj dalej
Wyścigi konne były i zawsze będą priorytetem na Służewcu
czytaj dalej
Otwarcie sezonu wyścigowego na Służewcu
czytaj dalej
X Mistrzostwa Ursynowa w piłce nożnej
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Korespondencja własna z Wilna
czytaj dalej
Drozda to ma gadane!
czytaj dalej
Lidia Stanisławska – artystka nie do znudzenia
czytaj dalej
Pod znakiem Niepokalanowa
czytaj dalej
Galeria Działań w szkołach
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

Wielka Warszawska 2018 – przedbiegi
czytaj dalej
Kupą, mości panowie, kupą...
czytaj dalej
Grillowanie robi karierę
czytaj dalej
NOWA JAKOŚĆ W POLITYCE
czytaj dalej
Warszawa też miała Piotra Wielkiego
czytaj dalej
Zobacz więcej