Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

16°
6°
Srebrni juniorzy KS Metro uhonorowani przez dzielnicę Na specjalnym przyjęciu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów drużyna juniorów Klubu Sportowego Metro została nagrodzona za zdobycie wicemistrzostwa Polski.
Przebudowa ul. Relaksowej i Rosnowskiego na posiedzeniu KIKiT Jak można się było spodziewać, posiedzenie Komisji Inwestycji Komunalnych i Transportu w ursynowskim ratuszu zgromadziło wielu mieszkańców, zatroskanych trwającą przebudową ich ulic. Realizowane od jakiegoś czasu inwestycje drogowe doraźnie zmieniły istniejący układ komunikacyjny i organizację ruchu w wielu miejscach.
Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem Rozmawiamy z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą.
Gdzie jesteś Kaju Godek, gdzie jesteście kapłani? Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma – chciałoby się rzec, obserwując trwający w gmachu Sejmu protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. Rządzący skonstruowali pułapkę, w którą sami wpadli. I należy się z tego cieszyć.
Wiosenny namiot burmistrza Kempy na Kabatach Kolejny raz w ramach cyklu "Wiosennych spotkań z burmistrzem Ursynowa Robertem Kempą" mieszkańcy – tym razem Kabat – mieli okazję wypowiedzieć swoje opinie, zadać pytania i podyskutować na temat planów i realizacji inwestycji w rejonie ich zamieszkania. Jak zwykle spotkania takie wywołują duże zainteresowanie, gdyż nie za często jest możliwość bezpośredniego porozmawiania z burmistrzem i tym samym uzyskania informacji czy wyjaśnień z pierwszej ręki.
Walka ze smogiem – 11 dotacji dla dzielnicy Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa.
Warszawa też miała Piotra Wielkiego Mający naprawdę niezłą kiepełe amerykański pisarz z przełomu XIX i XX stulecia, znany z kpiarskiego stosunku do rzeczywistości Mark Twain (Samuel Langhorne Clemens) – już wtedy zdołał się zorientować, iż za klasykę literatury uważa się te książki, które wszyscy chwalą, a których nikt nie czyta. Podobne stwierdzenie można odnieść do naszej obecnej konstytucji, a w jeszcze większym stopniu do legendarnej Konstytucji 3 Maja (1791).
Cuda - wianki wokół Sadybianki... Pisałem ostatnio, że Mokotów, największa dzielnicy Warszawy jakby schodził na psy. Boli mnie to, bo na Mokotowie się urodziłem, na Mokotowie się wychowałem, edukowałem i mieszkałem. Nie jest dziełem przypadku, że w 2004 r. przeprowadziłem się na Ursynów. Uznałem po prostu, że tam żyje się dużo lepiej.
Kto oszukał mieszkańców Ursynowa w sprawie filtrów? Kwiecień 2017 roku – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) składa do Regionalnej Dyrekcji Ochronny Środowiska (RDOŚ) raport oddziaływania na środowisko, biegnącego przez Ursynów odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Ku zaskoczeniu wielu mieszkańców dzielnicy w złożonym dokumencie przedstawiono, że tunel POW nie zostanie wyposażony w instalacje filtrujące powietrze.
Nasz sąsiad odpowiada na każde pytanie Rozmawiamy z kandydatem na prezydenta Warszawy, posłem na Sejm Rafałem Trzaskowskim.
Ratusze Warszawy – długi ciąg rozwoju architektonicznego i cywilizacyjnego Dosyć powszechnie przyjmuje się, że pierwszą siedzibą samorządowych władz Warszawy była Kamienica Wójtowska po stronie Kołłątaja (Rynek Starego Miasta 19, nr hip. 42). Była ona od 1408 r. siedzibą sądu ławniczego oraz wójta dziedzicznego Piotra Pielgrzyma.
Jeszcze będziemy błogosławić POW! Z punktu widzenia mieszkańców Ursynowa, obserwujących budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, od początku roku nastąpiło znaczące przyspieszenie prac. Wygrodzenie nowych terenów, zmiana w wielu miejscach organizacji ruchu, montaż prętów zbrojeniowych i wylewanie wielkich ilości betonu w pobliżu odsłoniętego tunelu metra przy al. KEN, a ostatnio udostępnienie przez Zamawiającego placu zajmowanego dotychczas przez "Bazarek na Dołku" – to wyraźne oznaki ożywienia aktywności.

Aktualności

Wiosenny namiot burmistrza Kempy na Kabatach
czytaj dalej
Walka ze smogiem – 11 dotacji dla dzielnicy
czytaj dalej
Robert Kempa na Zielonym Ursynowie
czytaj dalej
Odsłonięto tablicę upamiętniającą Gustawa Holoubka
czytaj dalej
Okradli kioski na 65 tysięcy złotych
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Kalendarium Niepodległości - kwiecień 1918
czytaj dalej
Galimatias w urządzaniu Wilanowa i jego otoczenia
czytaj dalej
Ratusze Warszawy – Bemowo (II)
czytaj dalej
Legislacyjny gniot na szczęście zawetowany
czytaj dalej
Ratusze Warszawy – długi ciąg rozwoju architektonicznego i cywilizacyjnego
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Otwarcie sezonu wyścigowego na Służewcu
czytaj dalej
X Mistrzostwa Ursynowa w piłce nożnej
czytaj dalej
Siatkarze Metra kończą sezon na 7. miejscu
czytaj dalej
Już wkrótce początek wyścigowego sezonu na Służewcu
czytaj dalej
Srebro minisiatkarek
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Lidia Stanisławska – artystka nie do znudzenia
czytaj dalej
Pod znakiem Niepokalanowa
czytaj dalej
Galeria Działań w szkołach
czytaj dalej
Tłumy na „Komunii” w Domu Sztuki
czytaj dalej
Galeria Działań wychodzi do uczniów
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

GAMOŃ PLUS
czytaj dalej
A tu pospolitość skrzeczy...
czytaj dalej
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę
czytaj dalej
PUSTA PLAŻA W JURACIE
czytaj dalej
Tkanie całunu smoleńskiego
czytaj dalej
Zobacz więcej