Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

0°
-5°
Starzy wygrali wojnę o Związek Walki Młodych Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne wojewody mazowieckiego i podtrzymał wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o uchyleniu ponad 40 zarządzeń wojewody zmieniających nazwy ulic w Warszawie. Wyroki NSA są prawomocne.
Inteligent w centrum buntu robotniczego Z legendą opozycji PRL Andrzejem Celińskim o stanie wojennym i nie tylko...
Ul. Rosoła już przejezdna W środę (12 grudnia) o godzinie 20.00 spółka Fal-Bruk w porozumieniu z właściwymi służbami miejskimi i w obecności pracowników Urzędu Dzielnicy Ursynów wprowadziła nową organizację ruchu na ul. Rosoła. Obecnie ruch jest możliwy dwoma jezdniami, również w kierunku Centrum na nowej jezdni (2 pasami).
Niebezpieczne światła skrzyżowania Cynamonowej i Ciszewskiego Cynamonowa jest specyficzną ulicą. Nadano jej status lokalny, pomimo że w godzinach szczytu posiada odcinki trudno przejezdne. Obsługuje dojazd TIRów do hipermarketu Leclerc – na szczęście na dosyć krótkim odcinku, czasem dławi się kolejką samochodów do atrakcyjnej stacji benzynowej.
Jak nazywać ulice Warszawy? Ostatnie lata przyniosły tak liczne zmiany nazw ulic i placów Warszawy, że jej długoletni mieszkańcy zaczęli się gubić. Sam miałem tego przykład w minionym tygodniu, gdy wyznaczono mi wizytę w LuxMedzie przy ul. Komitetu Obrony Robotników, domyślnie zaznaczając od razu, ze chodzi o ulicę noszącą przez lat wiele nazwę – 17 Stycznia.
Z powodu Feda grozi nam bieda Na początku 2009 r. zjawisko znacznych i nagłych rozbieżności pomiędzy kursem NBP a kursami online oraz pomiędzy kursami zamknięcia i otwarcia w dniu następnym przybrało rozmiary od lat w Polsce nienotowane. Dla banków była to przysłowiowa manna z nieba. Pozwalała bowiem zwiększać różnice pomiędzy kursem kupna i sprzedaży, czyli tak zwane spready. Im większe wahania kursów, tym wyższe spready, czyli zyski bankierów.
Nocna sesja samorządowa na Ursynowie i wybór nowych władz Burzliwy okres wyborczy również na Ursynowie wreszcie się zakończył. Emocje związane z wyborem radnych tak naprawdę były wstępem do pełnych napięć, kontrowersji i niespodzianek dalszych negocjacji związanych z wyborem Zarządu Dzielnicy. Ostatecznie jego pełny skład poznaliśmy około pierwszej w nocy w środę 5 grudnia.
„Tajemniczy klient – pijany kierowca” bez trudu kupił alkohol Powszechność sprzedawania alkoholu nietrzeźwym kierowcom na stacjach benzynowych skłoniła Urząd m. st. Warszawy do zlecenia badań dokumentujących to zjawisko. Badania takie w latach 2017 – 2018 przeprowadziło Ogólnopolskie Stowarzyszenie „RoPSAN – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim” we współpracy z Fundacją Savant  przy wsparciu  Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy.
Prezydent Rafał Trzaskowski rozpoczął działalność w nowej kadencji Rok 2018 stanie się zapewne jednym z ważniejszych w dotychczasowym biegu historii Warszawy dwudziestego pierwszego wieku. Po dwunastu latach rządów Hanny Gronkiewicz - Waltz warszawskie stery przejął Rafał Trzaskowski. Czy coś się zmieni, coś pozostanie? – jeszcze za wcześnie na szukanie odpowiedzi. Zapewne najbliższe tygodnie, a w pewnych tematach może nawet dni - pokażą kierunki działań.
Rafał Miastowski nowym burmistrzem Mokotowa Po ośmiu latach, składających się na dwie kadencje samorządu, Bogdan Olesiński (PO) złożył w ubiegły wtorek urząd burmistrza Mokotowa. Na jego następcę radni wybrali Rafała Miastowskiego (również KO-PO), który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję wiceburmistrza Ursynowa, a wcześniej rządził Bielanami i Wilanowem.
Jubileusz 780-lecia Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Służewie W niedzielę 25 listopada przeżywaliśmy na Ursynowie podniosłą uroczystość z okazji 780-lecia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Służewie, najstarszej parafii w Warszawie. Świętowaniu tak pięknej rocznicy towarzyszyła uroczystość odpustowa pod przewodnictwem ks. kardynała Kazimierza Nycza –metropolity warszawskiego.

Aktualności

Dla ursynowian najważniejszy jest program
czytaj dalej
Było świątecznie i było LEGO
czytaj dalej
Podsumowanie Aktywnego rozwoju
czytaj dalej
„Tajemniczy klient – pijany kierowca” bez trudu kupił alkohol
czytaj dalej
Ruszyła akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Nocna sesja samorządowa na Ursynowie i wybór nowych władz
czytaj dalej
Prezydent Rafał Trzaskowski rozpoczął działalność w nowej kadencji
czytaj dalej
Rafał Miastowski nowym burmistrzem Mokotowa
czytaj dalej
Jubileusz 780-lecia Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Służewie
czytaj dalej
Z Ursynowa na plac Bankowy
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Metro nie podbiło twierdzy Kortowo
czytaj dalej
Sezon małych radości i wielkich rozczarowań
czytaj dalej
Derby dla Legii, Metro wraca bez punktów
czytaj dalej
Sławomir Rosłon uczczony w Powsinie
czytaj dalej
Czarne chmury nad organizatorem zakładów wyścigowych
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Artyści artystom w Skolimowie
czytaj dalej
Podwójny sukces Beaty Malczewskiej
czytaj dalej
Polska grafiką wciąż stoi
czytaj dalej
Filmowy wieczór wspomnień
czytaj dalej
Ursynów podbił Wilno
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

TO NIE MY!
czytaj dalej
LEPSZA ŚWINIA CZY MANNEKEN PIS?
czytaj dalej
Pilne zadanie – ratusz dla Mokotowa
czytaj dalej
Jak walczyć o czyste powietrze?
czytaj dalej
ZŁOTE DZIECI
czytaj dalej
Zobacz więcej