Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

dzisiejsza
pogoda

24°
18°
Jak użytkowanie wieczyste zmienia się we własność Sejm i Senat uchwaliły ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. W dniu 27 lipca ustawę przekazano prezydentowi RP, który podpisał ją w miniony wtorek. Ten od dawna oczekiwany akt prawny wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
Ekrany nie muszą psuć krajobrazu Prezentując Państwu ostatni artykuł dotyczący hałasu, dobiegającego z Puławskiej oraz Dolinki Służewieckiej, nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tyle wiadomości w sprawie montażu przy nich ekranów akustycznych. Państwa pozytywny odzew wobec tego pomysłu przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania!
Co zrobić, by było bezpieczniej? Powyższe pytanie zadaje sobie każdy rodzic. Drżymy o bezpieczeństwo własnych dzieci w różnych sytuacjach. W tym artykule skupię się na bezpieczeństwie na ursynowskich drogach, a konkretnie na przejściach dla pieszych.
Dzień Arabski na Służewcu w skromnym wydaniu Dzień Arabski na Służewcu miał w tym roku skromną oprawę, mimo to emocji nie brakowało. Bohaterkami mityngu były dwie klacze – francuskiej hodowli Fly Hipolyte oraz wyhodowana w Polsce Shannon Queen.
Zwady wokół defilady Za komuny wojskowi eksperci nas straszyli, że linia Wisły jest najniebezpieczniejszym frontem militarnym, ponieważ przy ewentualnym wybuchu konfliktu pomiędzy Układem Warszawskim i NATO chłopaki z Paktu Północnoatlantyckiego już w pierwszym swoim ruchu spuszczą do naszej ukochanej rzeki pociski jądrowe, stawiając zaporę sowieckiemu atakowi lądowemu.
Czy potrzebne nam są dodatkowe parkingi? Problem braku miejsc parkingowych na Ursynowie dotyka zdecydowanej większości mieszkańców. Wynika on z faktu, że od wielu lat dynamicznie rozwija się gospodarka wolnorynkowa, co w następstwie spowodowało, że prawie w każdym gospodarstwie domowym pojawił się przynajmniej jeden samochód. Od lat mądre głowy zachodzą jak sobie z tym niedoborem miejsc parkingowych poradzić.
Gdzie w Warszawie urządzać defilady? W święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2017 roku, wybrałem się w Aleje Ujazdowskie, gdzie miała odbyć się defilada. Pogoda była sprzyjająca, toteż spacerowiczów i widzów nie brakowało. W Alejach na odcinku od Placu na Rozdrożu do Belwederu, wzdłuż jezdni po obu stronach ustawione były – zderzak w zderzak – czołgi (głównie niemieckie Leopardy) i inne pojazdy bojowe. Efekt był taki, że skutecznie zasłoniły publiczności widok na defilujące środkiem pododdziały.
74. rocznica Powstania Warszawskiego – pamiętamy! Jak co roku, uroczyście obchodzono na Ursynowie kolejną, tym razem już 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy uczestniczyli w wielu wydarzeniach upamiętniających walkę powstańczą.
Śpiewajmy razem dla niepodległej Bodaj najbardziej wzruszającym sposobem czczenia pamięci uczestników Powstania Warszawskiego jest intonowanie patriotycznych pieśni, szczególnie tych, które w 1944 śpiewali sami powstańcy.
Rajd po mieście Trzaskowski rozpoczął od Ursynowa Spotkania z mieszkańcami to już stały fragment przedwyborczej gry kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy. Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski odbył w poniedziałek 23 lipca błyskawiczny Tour de Varsovie, dobijając do mety o północy.
Co się kryje za kulisami warszawskiego futbolu... Nie od dziś wiadomo, że sport wyczynowy w Warszawie leży martwym bykiem, a jego wizerunek ratuje tylko arcymistrzyni rzutu młotem Anita Włodarczyk, siatkarze ONICO, wspierani przez KS Metro oraz piłkarze Legii, chlubiący się wprawdzie tytułem mistrza Polski, ale kompromitujący się na arenie międzynarodowej.
Patryk Jaki: konieczne uczciwe zarządzanie stolicą Sala kinowa ursynowskiego Domu Sztuki w poniedziałkowy wieczór 2 lipca wypełniła się po brzegi zwolennikami i przeciwnikami Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Spora grupa zainteresowanych uczestników musiała przysłuchiwać się w hallu przed wejściem do sali.

Aktualności

Stryjeńska spogląda na mieszkańców ul. Kazury
czytaj dalej
Roztańczony Zielony Ursynów
czytaj dalej
Ruszają zapisy do „Wielkiej Ursynowskiej”
czytaj dalej
Plenerowe spektakle dla dzieci
czytaj dalej
Kranówka od strażników
czytaj dalej
Zobacz więcej

Wydarzenia

Gdzie w Warszawie urządzać defilady?
czytaj dalej
Na drodze do Niepodległości - sierpień 1918
czytaj dalej
Śpiewajmy razem dla niepodległej
czytaj dalej
Zaledwie dwa filtry dla trasy na Ursynowie
czytaj dalej
Takie zaćmienie Księżyca trafia się raz na 100 lat
czytaj dalej
Zobacz więcej

Sport

Va Bank wypływa na szerokie wody
czytaj dalej
Co się kryje za kulisami warszawskiego futbolu...
czytaj dalej
Kobiecy wdzięk i męski serwis
czytaj dalej
Derby padły łupem niezwyciężonego faworyta
czytaj dalej
1000 walecznych ku czci Nurowskiego
czytaj dalej
Zobacz więcej

Kultura

Piękno „Dnia i Nocy”
czytaj dalej
Na Ursynowie, a jakby w Krakowie
czytaj dalej
Prezentacje, prezentacje…
czytaj dalej
„Parkopawiem” z Ursynowa do Japonii
czytaj dalej
Musica Nova w Galerii Działań
czytaj dalej
Zobacz więcej

Felietony

Jak przygarnąć królową sportu w Warszawie?
czytaj dalej
Upał jednak uderza do głowy
czytaj dalej
Sierpniowe reminiscencje
czytaj dalej
IDIOTÓW NIE SIEJĄ
czytaj dalej
Powstanie to nie polityczna trampolina...
czytaj dalej
Zobacz więcej