Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dowiedz się więcej o ciasteczkach cookie klikając tutaj

Kolejne medale dla zawodników SGGW

02-06-2026 20:08 | Autor: Julia Długołęcka
Ostatni tydzień przyniósł emocje związane z Akademickimi Mistrzostwami Polski w piłce nożnej, jeździectwie i siatkówce plażowej, a także Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w aerobiku sportowym. Reprezentanci SGGW po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki sportu akademickiego w Polsce.

Piłkarski skład AZS SGGW znów to zrobił - drużyna wywalczyła awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski podczas turnieju półfinałowego. Finał AMP odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Strefie Sportu Rembertów przy ulicy Strażackiej 121.

Duży sukces odnieśli również reprezentanci sekcji jeździeckiej. Zuzanna Tomaszewska zdobyła złoty medal w kategorii skoki przez przeszkody - amator. Jej świetny wynik, wraz z osiągnięciami pozostałych zawodników AZS SGGW, przyczynił się do zajęcia przez uczelnię III miejsca w klasyfikacji generalnej oraz I miejsca w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych (USP).

W siatkówce plażowej AZS SGGW reprezentowały Zuzanna Pachulska i Maja Śmiłowicz, które wystąpiły w półfinałach AMP rozegranych 1 czerwca przy ulicy Zaruskiego 12. Równolegle dobre wiadomości napłynęły z AMWiM w aerobiku sportowym. W kategorii duetów Maja Misiewicz i Julia Długołęcka zdobyły znakomite II miejsce.

Sportowe emocje na uczelni jeszcze się nie kończą. Już 13 czerwca odbędzie się kolejna edycja Biegu SGGW organizowanego na nowym kampusie przy ulicy Nowoursynowskiej. Wydarzenie tradycyjnie zgromadzi studentów, pracowników, absolwentów oraz mieszkańców dzielnicy Ursynów, którzy wspólnie będą mogli aktywnie spędzić czas i promować zdrowy styl życia.

Wróć