Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nagrodę Mokotowską wygrał ogier Matt Machine

27-10-2021 20:46 | Autor: red.
NAGRODA MOKOTOWSKA podczas międzynarodowej gonitwy dla 2-letnich ogierów przyznana! Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wygrał Matt Machine – ogier gniady, którego ujeżdżał dżokej Sanżar Abajew. To była widowiskowa i zaciekła rywalizacja!

Gonitwa NAGRODA MOKOTOWSKA, będąca jedną z najważniejszych gonitw sezonu dla 2-letnich ogierów pełnej krwi angielskiej na dystansie 1600 m, wyłania tzw. „zimowego faworyta” na przyszłoroczne Derby. Tradycje gonitwy mokotowskiej sięgają 1895 r. – to już 126 lat! Do 1938 roku rozgrywana była na pierwszym stołecznym torze na Polu Mokotowskim (okolice dzisiejszego placu Unii Lubelskiej), pod nazwą „Nagroda Borowna”, a po II wojnie światowej nadano jej nazwę „Mokotowska”, nawiązującą do dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Nieprzerwanie, od 1997 roku gonitwa NAGRODA MOKOTOWSKA jest rozgrywana pod patronatem burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA