Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pijany kierowca skasował 5 samochodów i dachował

19-04-2021 11:20 | Autor: pol
Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 33-latka podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości bez uprawnień do prowadzenia pojazdu oraz spowodowanie kolizji drogowej z pięcioma pojazdami. Mężczyznę, który pod koniec swojej skrajnie nieodpowiedzialnej podróży po ulicach Mokotowa dachował i uciekał ujął funkcjonariusz służby więziennej, który przekazał nietrzeźwego policjantom. Podejrzany mający ponad 3 promile alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu.

Kwadrans przed godziną 15:00 mundurowi zawiadomieni przez świadka zdarzenia przyjechali na ul. Wiśniową na Mokotowie. Tam zauważyli leżącą na dachu mazdę oraz 43-letniego funkcjonariusza służby więziennej (zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie), który przekazał policjantom pijanego 33-latka, który najpierw wjechał w pięć samochodów stojących po obu stronach ulicy, a następnie dachował osobówką, którą usiłował prowadzić. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Z uwagi na jego stan upojenia kontakt z nim był utrudniony, badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny uszkodzonego w wyniku kolizji chevroleta, citroena, dacii oraz dwóch samochodów marki toyota. Od pokrzywdzonych przyjęto zawiadomienia, zeznania złożył również funkcjonariusz służby więziennej. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, za co sąd może go skazać na 2 lata więzienia oraz 5000 zł grzywny.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA