Projekt przegrał z ZAKSĄ

09-11-2022 20:16 | Autor: red.
W niedzielę 6 listopada Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała u siebie PROJEKT Warszawa 3:1 w meczu 8. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego Wojciecha Żalińskiego z ZAKSY. W stołecznej drużynie najlepiej zaprezentował się atakujący reprezentacji Niemiec Linus Weber, który zdobył 26 punktów.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy skutecznie grali blokiem. Po krótkiej chwili zrobiło się 4:1, ale przewaga szybko została zniwelowana przy dobrej serii zagrywek Linusa Webera. Na tablicy wyników pojawił się wynik 10:10 i od tego momentu obie ekipy szły równo aż do samej końcówki. Świetnym blokiem popisał się wówczas Łukasz Kaczmarek, a losy całej partii miały się rozstrzygnąć właśnie na samym końcu. Gwiazdą tego fragmentu spotkania był Aleksander Śliwka, który zdobył dwa punktowe bloki i skutecznie zaatakował, dając swojej drużynie wynik 24:21, a pierwszą partię atakiem zakończył z kolei Kaczmarek.

W drugim secie przewagę wypracowali sobie ponownie kędzierzynianie, którzy utracili ją w końcu na rzecz gości. Projekt doprowadził do stanu 19:19, ale w końcówce ponownie lepsi byli gospodarze. Piłkę setową dał ZAKSIE Kaczmarek, a przy stanie 24:23 dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla zagrywkę popsuli warszawianie. W efekcie mieliśmy wynik 2:0 dla gospodarzy.

W trzeciej partii oglądaliśmy na boisku Artura Szalpuka, który wziął na siebie ciężar gry w ataku i skutecznie celował swoimi atakami w pole gospodarzy. ZAKSA nie odpuszczała, a Projekt miał problemy w końcówce, ale as serwisowy Kevina Tillie i atak Szalpuka ustaliły wynik trzeciej partii na 21:25, a goście wciąż byli w grze w tym spotkaniu.

W czwartym secie przewaga od samego początku była po stronie kędzierzynian, którzy wyszli nawet na prowadzenie 17:11. Projekt usiłował wrócić do gry i robił to dość skutecznie, bowiem tablica wyników w pewnym momencie wskazywała nawet 19:17. Piłka setowa, a jednocześnie meczowa należała jednak do ZAKSY. Przy stanie 24:23 atak skończył Kaczmarek i to gospodarze zdobyli trzy punkty w tym spotkaniu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:23)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Twan Wiltenburg, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, Dmytro Pashytskyy, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Przemysław Stępień, Bartłomiej Kluth. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Projekt Warszawa: Andrzej Wrona, Jan Firlej, Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kevin Tillie – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Kamil Baranek, Mateusz Janikowski. Trener: Roberto Santilli.