Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wystawa „Piosenka Norwida” przed urzędem

24-02-2021 20:38 | Autor: red.
Urząd dzielnicy Ursynów zaprasza na wystawę z okazji 200-lecie urodzin artysty. Stworzono ją z wierszy Cypriana Kamila Norwida i tekstów krytycznych dotyczących prac poety, wzbogaconych kopiami jego rysunków i akwareli z archiwum Biblioteki Narodowej. Wystawę oglądać można przy urzędzie dzielnicy Ursynów (wejście od strony al. KEN). Rok 2021, zgodnie z uchwałą Parlamentu RP, jest Rokiem Norwida.

Cyprian Kamil Norwid był wielkim artystą doby romantyzmu, obdarzonym wieloma talentami. Był geniuszem pióra, poetą i malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem, tłumaczem i publicystą, ponadto filozofem oraz badaczem kultur i cywilizacji.

Wystawa „Piosenka Norwida” rzuca światło na dzieła Cypriana Kamila Norwida w kontekście odbioru poety przez krytykę. Ostatni wielki romantyk nieczęsto zbierał pochwały. Nie rozumiano jego poezji, nie była ona akceptowana. Mówiono o nim, że to „ciemny” poeta – pewnie z uwagi na ironiczny, czasem gorzki wydźwięk dzieł Norwida. Publikował rzadko, a odkryty został dopiero wiele lat po śmierci. Wzbudził zachwyt poetów młodopolskich i do dziś uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA