Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu POW

14-04-2021 21:09 | Autor: red.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ursynowa władze samorządowe od początku apelują o zamontowanie Odcinkowego Pomiaru Prędkości w powstającym tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. W Internecie można podpisać petycję w tej sprawie.

Wskazanym w niej rozwiązaniem i znaczącym ograniczeniem wystąpienia wypadków oraz kolizji w tunelu POW jest instalacja Odcinkowego Pomiaru Prędkości w obu kierunkach na odcinku: od węzła Puławska do przynajmniej węzła Wilanów.

„Prognozowane natężenie ruchu pojazdów w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) spodziewane jest na poziomie podobnym do Trasy AK i Trasy Toruńskiej. Taki ruch oznacza średnio 3 wypadki/kolizje dziennie. Jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych na ww. trasach jest nadmierna prędkość” – czytamy w uzasadnieniu petycji.

– Uważam, że priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego warto wspierać inicjatywy takie jak petycja w sprawie instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości. Sądzę, że głos wielu mieszkańców wyrażony w petycji jest w stanie skutecznie wpłynąć na decyzję o wykonaniu tak potrzebnej instalacji - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Koszt instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości szacowany przez GDDKiA wynosi około 2,3 mln zł.

– W mojej ocenie jest to niewielki wydatek, który warto ponieść, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa. Nie chcemy korków i nie chcemy wdychać spalin z pojazdów omijających zablokowany tunel. Chcemy za to wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby wpłynąć na Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Argumenty mówią same za siebie – tłumaczy radny Dzielnicy Ursynów Tomasz Sieradz.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA